Liga Mistrzów: rewanżowy mecz Barcelona - Napoli w TVP

dodano: 2020-07-11 12:56 | aktualizacja: 2020-07-11 13:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Liga Mistrzów UEFA TVP1 TVP Sport Champions League 360px.jpg Na początku sierpnia, po blisko 5-miesięcznej przerwie, powróci rywalizacja w Lidze Mistrzów UEFA. Wiemy już, który rewanżowy mecz 1/8 finału pokaże Telewizja Polska: 8 sierpnia kibice będą mogli zobaczyć rywalizację Barcelony z Napoli. Transmisja w TVP1, na tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport.

SSC Napoli Piotr Zieliński Liga Mistrzów UEFA

Zmagania w Lidze Mistrzów przerwane zostały 13 marca, tuż po spotkaniach między PSG a Borussią Dortmund (2:0) i Liverpoolem a Atletico Madryt (2:3). Do tamtego momentu, udało się rozegrać tylko cztery z ośmiu rewanżowych meczów 1/8 finału. Po blisko pięciomiesięcznej przerwie rozgrywki zostaną wznowione 7 sierpnia br.

Tego dnia odbędą się spotkania Manchesteru City z Realem Madryt (2:1 w pierwszym meczu) i Juventusu Turyn z Olympique Lyon (0:1). Dzień później, 8 sierpnia, rozegrane zostaną mecze Bayernu Monachium z Chelsea (3:0) oraz Barcelony z Napoli. To właśnie drugie z tych spotkań pokażemy w Telewizji Polskiej.

W pierwszym meczu obu zespołów, na Stadio San Paolo w Neapolu, padł remis 1:1.
Bramkę dla gospodarzy zdobył wówczas Dries Mertens, a remis uratował Katalończykom Antoine Griezmann. Czy w rewanżu zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika zdoła sprawić niespodziankę i wyeliminuje mistrza Hiszpanii?

Transmisja meczu FC Barcelona – SSC Napoli odbędzie się w sobotę 8 sierpnia.
Początek spotkania o godz. 20:45. Mecz będzie transmitowany w TVP1, na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport. Przedmeczowe studio będzie w TVP Sport.

Zwycięzca tej rywalizacji, w 1/4 finału spotka się z Bayernem lub – co zważywszy na wynik pierwszego meczu mało prawdopodobne – z Chelsea. Pełną drabinkę ćwierćfinałów i półfinałów poznaliśmy w piątek. Mecze rozegrane zostaną w Lizbonie między 12 a 23 sierpnia.