reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Pogoda i ZAiKS promują polskich twórców

dodano: 2020-07-14 23:53 | aktualizacja: 2020-07-15 10:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Pogoda „Kultowa piątka”, „Wieczór autorski” i „Książka na wakacje w Radiu Pogoda” - dzięki tym audycjom Radio Pogoda (Agora) we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS będą wspierać i promować polskich twórców. Podcasty ze wszystkich tych programów ukażą się na stronie radiopogoda.pl.

Radio Pogoda


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, Radio Pogoda od zawsze stawia na polskich artystów i autorów, a w najbliższym czasie będzie przybliżać ich działalność słuchaczom jeszcze częściej - we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. 

- To nasz sposób na wsparcie polskich twórców w czasie kryzysu. Razem z ZAiKS-em chcemy promować tych, którzy nadal najmocniej odczuwają gospodarcze skutki pandemii. Grając ich piosenki czy polecając ich książki, pragniemy przypomnieć naszym słuchaczom, że hasło „Dobre, bo polskie" sprawdza się również w odniesieniu do kultury i sztuki

- mówi Agnieszka Kasprzyk, redaktor naczelna Radia Pogoda.


We współpracy ze ZAiKS-em powstanie między innymi program Radia Pogoda „Wieczór autorski” - rozmowy z pisarzami, kompozytorami i tekściarzami o tym, jak powstawały ich kultowe dzieła i jak wygląda codzienne życie artysty. Audycji będzie można posłuchać w piątki po godzinie 22:00.

Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem będzie program „Kultowa piątka”. Z okazji swoich piątych urodzin każdego tygodnia Radio Pogoda przedstawi 5 postaci ze świata kultury lub 5 kultowych polskich dzieł. Ich lista powstanie w porozumieniu z ZAiKS-em. Słuchacze poznają więc na przykład 5 kultowych piosenek o miłości, 5 kultowych kompozytorów, 5 kultowych polskich filmów czy seriali. Program nadawany będzie od poniedziałku, 20 lipca br. - od poniedziałku do piątku o godzinie 11:15 (więcej tutaj).

 A jaką książkę warto przeczytać na urlopie? Radio Pogoda i ZAiKS będą polecać letnie lektury w audycji „Książka na wakacje w Radiu Pogoda”. Wśród omawianych dzieł będą pozycje wyłącznie polskich autorów.

Podcasty ze wszystkich tych programów ukażą się na stronie radiopogoda.pl.

- Cieszę się, że Radio Pogoda poważnie podchodzi do promowania polskich utworów - mówi Rafał Bryndal, członek władz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, autor, dziennikarz i satyryk. - Teraz byt wielu artystów zależy właśnie od postawy nadawców. Dlatego kibicuję nowym przedsięwzięciom programowym i zachęcam państwa do słuchania - dodaje.


Pojawienie się nowości w ramówce Radia Pogoda wspiera promocja na antenie stacji, jej stronie internetowej radiopogoda.pl oraz na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...