reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVR zmieni nazwę na Home TV

dodano: 2020-07-15 03:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

TVR W środę, 8 lipca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wyraziła zgodę - na wniosek nadawcy, na dokonanie zmian w zapisach koncesji kanału TVR. Po pierwsze zaktualizowano zatwierdzoną w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) zmianę nazwy nadawcy z Nova Media na MWE Media, a po drugie wyrażono zgodę na zmianę nazwy stacji z TVR na Home TV. Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i będzie miał charakter uniwersalny.

TVR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W uzasadnieniu wniosku o zmianę nazwy programu spółka MWE Media podała, że nazwa TVR odnosiła się jeszcze do czasów dawnej Telewizji Rolniczej (obecnie nadawca tłumaczy skrót TVR jako Twoja Rozrywka), ale w obecnych czasach izolacji i epidemii koronawirusa dużo bardziej charakter programu oddawać będzie nazwa Home TV, odnosząca się do przebywania w domu. Wnioskodawca zakłada, iż nowa nazwa przyczyni się do wzrostu popularności i oglądalności programu w aktualnych, trudniejszych czasach. Koncesjonariusz poinformował, że zmiana nazwy programu nie spowoduje zmiany oferty programowej i jednocześnie oświadczył, że nazwa Home TV jest autorskim pomysłem spółki i osoby trzecie nie mają roszczeń wobec niej.

Zapowiedź zmiany nazwy TVR pojawiła się w październiku 2019 roku, ale bez podania nowej marki (więcej tutaj). O modyfikacje w koncesji nadawca wystąpił 16 czerwca br. Do zmiany nazwy TVR na Home TV miałoby dojść jesienią br.

Stacja TVR rozpoczęła emisję w 2010 roku na podstawie zmienionej koncesji kanału TVC, przyznanej przez KRRiT na początku 2008 roku. Dodajmy, iż stacja TVC nigdy nie rozpoczęła nadawania. Od 2013 roku kanał TVR dostępny jest w wysokiej rozdzielczości (TVR HD). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. W 2016 roku podpisana została umowa przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce Nova Media przez Michała Winnickiego, właściciela szczecińskiej firmy Michał Winnicki Entertainment. Nova Media to spółka, która wygrała przetarg na nabycie przedsiębiorstwa TVR od syndyka masy upadłościowej (więcej tutaj i tutaj).

TVR to kanał o charakterze uniwersalnym. W ofercie stacji widzowie znajdą filmy dokumentalne, magazyny motoryzacyjne, kulinarne, muzyczne, sportowe, podróżnicze czy przyrodnicze. Dostęp do kanału (w SD i/lub HD) mają obecnie abonenci Platformy Canal+ (więcej tutaj), Orange TV (więcej tutaj), sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy wybranych multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...