reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Astro z koncesją KRRiT dla kanału News24

dodano: 2020-07-15 05:37 | aktualizacja: 2020-07-15 11:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Astro S.A. W piątek, 19 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wyraziła zgodę, na wniosek nadawcy - spółki Astro z Warszawy, na zmianę nazwy w koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału Next 24/7 HD na News24. Stacja będzie miała charakter wyspecjalizowany informacyjno-publicystyczny.

Astro SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję dla kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązuje ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania (więcej tutaj). W maju br. nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News24. Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynika z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki.

W marcu br. spółka poinformowała o planach utworzenia społecznej telewizji informacyjnej. Wykorzystując doświadczenia tej firmy związane z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do grupy Cyfrowy Polsat - więcej tutaj i tutaj) opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki (więcej tutaj). W czerwcu br. spółka rozpoczęła nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy kanale News24. Szkolenia mają odbywać się w lipcu i sierpniu br. Rozpoczęcie naboru ma być kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News24.

Na razie nie wiadomo, kiedy kanał News24 rozpocznie nadawanie, a także w ofertach których operatorów miałby się pojawić.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama