reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TO!TV już oficjalnie nadaje jako Gold TV

dodano: 2020-07-14 23:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Gold TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środę, 15 lipca br., w wyniku decyzji nadawcy - spółki Telestar związanej z Michałem Winnickim, obecny na rynku od 2003 roku kanał TO!TV (do 2016 roku pod marką ITV) zmienił nazwę na Gold TV.

Gold TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stacja Gold TV jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej TO!TV, a więc w ofertach Platformy CANAL+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w wybranych multipleksach lokalnych.

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Gold TV:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: GOLD TV
PID V: 529 (MPEG-4/SD)
PID A: 820 (pol)
PID PCR: 529
SID: 4328
PID PMT: 277
Provider: TVN
Kodowanie: brak (FTA)
 
ABBA - Mamma Mia w Gold TV

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC, ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV (więcej tutaj). W tym samym roku pojawiła się także zapowiedź startu TO!TV w wysokiej rozdzielczości (TO!TV HD), ale ta wersja dotąd nie ruszyła (więcej tutaj). Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne.

W październiku 2019 roku pojawiły się doniesienia o planach zmiany nazwy kanału z TO!TV na Gold TV. 19 czerwca br. KRRiT wyraziła na to zgodę, a od 26 czerwca br. stacja nadawała z dwoma logotypami jednocześnie - TO!TV i Gold TV (więcej tutaj). Równocześnie nadawca zapowiedział, że oficjalna zmiana marki nastąpi 15 lipca br. (więcej tutaj) Kanał po tej modyfikacji dostępny jest w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach Platformy Canal+ (więcej tutaj), Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w naziemnej telewizji cyfrowej w wybranych multipleksach lokalnych.

W ofercie Gold TV widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...