reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Grupy medialne chcą ograniczyć emisję kanału Sonce

dodano: 2020-07-15 20:02
autor: RO | źródło: mediasat.info/nv.ua

Sonce UA Ukraiński kanał telewizyjny Sonce prosi stowarzyszenie Internetu InAU o wywarcie wpływu na grupy medialne próbujące ograniczyć jego transmisję. Rozrywkowa stacja, należąca do Solar Media, zareagowała na informacje dotyczące wymagań największych nadawców w kraju, aby wykluczyć kanały o darmowej transmisji satelitarnej (FTA) z pakietów płatnej telewizji.

https://mbr.com.ua/uploads/news/2020/07/15/2f1df27285eeadb8bbcb9d98c11ed345f2228470.jpg
Sonce


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystko wskazuje na to, że dochody z kodowania sygnału okazały się niższe niż oczekiwano, a wzrosła oglądalność kanałów, które pozostały w FTA.

Firma Solar Media wysłała odwołanie do Internetowego Stowarzyszenia Ukrainy (InAU). W liście zgłoszono prośbę o wsparcie dla kanału, ponieważ grupy medialne starają się ograniczyć jego zasięg.
 

Korzystając ze swoje pozycji, grupy medialne zmuszają operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług programowych UPU do wyłączenia kanału Sonce ze swoich sieci. W przeciwnym wypadku zostaną pozbawieni praw do treści wiodących grup medialnych. Dzieje się to w następujący sposób: dostawcy otrzymują list o jednostronnym rozwiązaniu umowy z liderami rynku, a w formie ustnej wysuwa się ultimatum, że list nabierze mocy, jeżeli dostawca odmówi wykluczenia kanału telewizyjnego Sonce ze swoje sieci w odpowiednim terminie. Jednocześnie w charakterze motywu tego ultimatum dla operatorów pojawia się otwarty cel - zmusić Sonce do zaszyfrowania sygnału na satelicie

– czytamy w oświadczeniu kanału Sonce.

Kierownictwo Solar Media uważa takie działania za niedopuszczalną ingerencję w działalność niezależnego kanału telewizyjnego, naruszenie warunków uczciwej konkurencji, dyskryminację jednego rodzaju dystrybucji sygnału telewizyjnego kosztem innych form dystrybucji i ogólnie jako rażący przykład szantażu. Nadawca prosi InAU o przesłanie tych informacji do Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. transformacji cyfrowej oraz innych organów władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Zauważmy, że jeden z dostawców płatnej telewizji Lanet ogłosił presję ze strony 1+1 Media, której celem jest zmuszenie do wykluczenia z oferty szeregu kanałów telewizyjnych, których przekaz na satelicie jest nadawany w formie niekodowanej (FTA). 1+1 Media zaprzeczyła wszystkim oskarżeniom.

Grupa 1+1 Media nie może wpływać na działalność operatorów, a umowa z Lanet musiała zostać rozwiązana, żeby przeprowadzić negocjacje ws. rewizji handlowych warunków współpracy

– brzmi oświadczenie dla ukraińskiego portalu NV Biznes.


Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama