reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Super TV nowym konkurentem TV Okazje?

dodano: 2020-07-16 10:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

Michał Winnicki Michał Winnicki, właściciel MWE Networks, planuje uruchomić kanał telezakupowy Super TV. Wypełniłby on lukę na rynku, jaka powstanie po zapowiadanym wyłączeniu Mango 24 z końcem lipca br. Firma MWE złożyła właśnie wniosek o udzielenie koncesji na nadawanie Super TV do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

MWE Networks


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W całodobowym kanale Super TV emitowane byłoby programy prezentujące produkty, które można zamówić z domu - telefonicznie lub drogą internetową. Na podobnej zasadzie działają inne polskie stacje Mango 24 i TV Okazje - obie dostępne są FTA m.in. z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E, choć ta pierwsza ma zakończyć działalność z końcem lipca br. Właścicielem TV Okazje jest spółka TVO, w której głównym udziałowcem jest Cyfrowy Polsat (75,96 proc. udziałów). Początkowo Super TV miałby emitować wcześniej nagrane programy, dopiero z czasem w ramówce tej stacji pojawiłyby się treści na żywo.

Dostępność i termin startu
Na razie nie wiadomo, kiedy Super TV wystartuje - jest to uzależnione od decyzji KRRiT. Odnośnie dostępności, stacja Super TV miałaby być oferowana w miejscu Mango 24 w lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej. Nadawca liczy też, że trafi do sieci kablowych.

Super TV, Gold TV i Home TV...
Dodajmy, że w ostatnim czasie w portfolio kanałów MWE zaszły pewne zmiany. TO!TV przeszedł 15 lipca rebranding na Gold TV, natomiast w planach jest zmiana nazwy TVR na Home TV. Michał Winnicki poprzez swoje spółki odpowiada także za następujące stacje telewizyjne: Power TV, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Top Kids Jr (Junior Music), TVR, Ultra TV 4K, Biznes24 i NTL.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...
reklama