reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Usługi chmurowe Netii dla samorządów

dodano: 2020-07-17 06:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Jak poinformował operator, trzy usługi chmurowe z linii NetiaNext (Netia Compute, Netia DDoS Protection oraz Netia Data Protection) firmy Netia (grupa Cyfrowy Polsat) przeszły gęste sito weryfikacyjne i weszły na - realizowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji - platformę Zapewniania Usług Chmurowych (ZUCH) dla administracji, w szczególności samorządowej.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Realizacja, wzorowanej na rozwiązaniu brytyjskim, Inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji o sympatycznej nazwie ZUCH, czyli systemu Zapewnienia Usług Chmurowych, nabrała tempa po wybuchu epidemii nowego koronawirusa, kiedy to wiele jednostek administracji rządowej i samorządowej stanęło w obliczu przyspieszonej cyfryzacji i zainteresowania e-usługami publicznymi.

Głównym zadaniem systemu ZUCH jest wsparcie w zakresie kwalifikacji systemu informatycznego, umożliwiającej określenie, czy dany system lub jego część może być bezpiecznie włączony do krajowego środowiska chmurowego w usługach publicznych. ZUCH ma też wesprzeć, przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego, w optymalizacji procesu zamawiania usług chmurowych m.in. poprzez wypracowanie umów ramowych z wybranymi dostawcami - a następnie wsparcie w konfiguracji i migracji poszczególnych usług do chmury.

Jak czytamy w komunikacie, Netia jest jednym z pierwszych dostawców, którzy zdołali przejść drobiazgową weryfikację ze strony Ministerstwa Cyfryzacji i to dla aż trzech kluczowych usług chmurowych z linii NetiaNext: Netia Compute (wirtualne serwery) (więcej tutaj), Netia DDoS Protection (ochrona przed atakami typu DDoS) (więcej tutaj) oraz Netia Data Protection (usługa typu backup as a service). - Dzięki temu jednostki administracji, zwłaszcza samorządowej, mają teraz możliwość dużo szybszego, często nawet bezprzetargowego, sięgania po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania chmurowe Netii - zapewnia operator.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament 2021 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2021 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

399 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...
reklama