reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wrócą ukraińskie transmisje dla zagranicy

dodano: 2020-07-19 10:00 | aktualizacja: 2020-07-19 12:55
autor: RO | źródło: telekritika.ua/ukrinform.ua

UA TV Pojawił się pomysł, aby przywrócić nadawanie międzynarodowe z Ukrainy. Minister kultury i polityki informacyjnej Ołeksandr Tkaczenko zapowiedział wznowienie projektu ukraińskiej radiofonii zagranicznej. Informuje o tym agencja Ukrinform.

https://telekritika.ua/inoveshhanie-sobirayutsya-vozobnovit/
UA TV UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Minister potwierdził, że jest mowa o osobnym kanale telewizyjnym dla transmisji międzynarodowych. Jednocześnie przypomniał, że nowy kanał Dom TV, wykorzystując częstotliwości naziemne stacji telewizyjnej UA TV, nadal nadaje na terenach objętych walkami we wschodniej Ukrainie. Jednocześnie zapowiedział nowe projekty informowania mieszkańców w tym regionie.

Oczywiście, że w najbliższej przyszłości usłyszycie, jak wznowimy nadawanie. O wiele skuteczniejsze są sposoby dotarcia w rzeczywistości, a nie w wyobraźni, do większej liczby ludności z pomocą ukraińskiej telewizji zagranicznej

- powiedział Tkaczenko, odpowiadając na pytanie, czy decyzja o zamknięciu projektu była słuszna.


Dla europejskich gospodarstw domowych jest kontynuowany projekt kanału UA|TV za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E). Różnicę stanowi oferta programowa, która była nieco inna przed likwidowaniem dystrybucji na satelitach (przed 12 stycznia 2020 roku obejmowała więcej produkcji na żywo, w tym serwisów informacyjnych). Obecnie w ramówce kładzie się nacisk na więcej reportaży i filmów dokumentalnych.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...
reklama