reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wrócą ukraińskie transmisje dla zagranicy

dodano: 2020-07-19 10:00 | aktualizacja: 2020-07-19 12:55
autor: RO | źródło: telekritika.ua/ukrinform.ua

UA TV Pojawił się pomysł, aby przywrócić nadawanie międzynarodowe z Ukrainy. Minister kultury i polityki informacyjnej Ołeksandr Tkaczenko zapowiedział wznowienie projektu ukraińskiej radiofonii zagranicznej. Informuje o tym agencja Ukrinform.

https://telekritika.ua/inoveshhanie-sobirayutsya-vozobnovit/
UA TV UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Minister potwierdził, że jest mowa o osobnym kanale telewizyjnym dla transmisji międzynarodowych. Jednocześnie przypomniał, że nowy kanał Dom TV, wykorzystując częstotliwości naziemne stacji telewizyjnej UA TV, nadal nadaje na terenach objętych walkami we wschodniej Ukrainie. Jednocześnie zapowiedział nowe projekty informowania mieszkańców w tym regionie.

Oczywiście, że w najbliższej przyszłości usłyszycie, jak wznowimy nadawanie. O wiele skuteczniejsze są sposoby dotarcia w rzeczywistości, a nie w wyobraźni, do większej liczby ludności z pomocą ukraińskiej telewizji zagranicznej

- powiedział Tkaczenko, odpowiadając na pytanie, czy decyzja o zamknięciu projektu była słuszna.


Dla europejskich gospodarstw domowych jest kontynuowany projekt kanału UA|TV za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E). Różnicę stanowi oferta programowa, która była nieco inna przed likwidowaniem dystrybucji na satelitach (przed 12 stycznia 2020 roku obejmowała więcej produkcji na żywo, w tym serwisów informacyjnych). Obecnie w ramówce kładzie się nacisk na więcej reportaży i filmów dokumentalnych.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...
reklama