reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Armenia wykluczy obcojęzyczne kanały z multipleksu

dodano: 2020-07-20 18:08
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telewizja kanały pilot Parlament Armenii w drugim i ostatecznym czytaniu uchwalił projekt ustawy „O mediach audiowizualnych”, która reguluje nadawanie kanałów telewizyjnych w językach obcych. Co to oznacza?

https://img.tsn.ua/cached/1572404989/tsn-c458e64851561f73ec5a071df604b604/thumbs/1340x530/ad/e2/9fb1
Armenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z uchwałą, kanały obcojęzyczne mogą nadawać na terytorium kraju, ale nie w publicznej sieci retransmisyjnej, finansowanej przez państwo. Kanały w języku rosyjskim i innych językach będą mogły nadawać w sieciach kablowych.

Mimo nowego rozporządzenia, w Armenii będzie kontynuowana publiczna emisja rosyjskojęzycznego kanału Mir. Dystrybucja odbywa się na podstawie umowy międzypaństwowej.

Dzisiaj multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w Armenii zawiera trzy rosyjskie stacje (Pierwyj kanał, Rossija RTR, Rossija-K) i jeden amerykański (CNN). Władze kraju ogłosiły konieczność zaprzestania ich nadawania w pakiecie publicznym w kwietniu ubiegłego roku. W zamian proponowano utworzenie multipleksu prywatnego dla takich kanałów.

Armenia jest praktycznie jedynym krajem, który zezwolił zagranicznym nadawcom na wejście do państwowego multipleksu telewizyjnego. Wynikało to z różnych powodów – politycznych, technicznych, ideologicznych i językowych.

 

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...
reklama