reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat wchodzi w fotowoltaikę z ofertą ESOLEO

dodano: 2020-07-21 12:21 | aktualizacja: 2020-07-21 12:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa Polsat/satkurier.pl

ESOLEO Polsat Grupa Polsat startuje z ofertą fotowoltaiki (PV). Instalacje fotowoltaiczne będą oferowane pod nową marką ESOLEO przez firmę Alledo, w której Grupa Polsat od lutego br. posiada większościowe udziały. Oferta ESOLEO będzie dostępna na terenie całej Polski w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Dodajmy, że w czerwcu konkurencyjny CANAL+ rozpoczął współpracę z firmą Hymon Energy, w wyniku której w salonach tego operatora można zapoznać się z ofertą PV.

Grupa Polsat / satkurier.pl
ESOLEO Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

To kolejna wielka zmiana, jaką proponuje Zygmunt Solorz i Grupa Polsat. Niemal 30 lat temu wystartowała Telewizja Polsat z logiem w kształcie słońca z pierwszą, niezależną ogólnopolską stacją telewizyjną dla wszystkich Polaków. Teraz to już ponad 30 kanałów. Kilka lat później Zygmunt Solorz uruchomił Cyfrowy Polsat, platformę satelitarną, dzięki której telewizja dotarła do każdego zakątka Polski. Dzisiaj jest już w kilku milionach domów. Kilka lat temu wprowadziliśmy w Polsce technologię LTE – szybki i powszechnie dostępny internet w całym kraju. W maju jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sieć 5G. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap – chcemy „usłonecznić” Polskę. Wprowadzamy ofertę produkcji własnego prądu ze słońca na masową skalę

– powiedział Maciej Stec, wiceprezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Korzystanie z fotowoltaiki wiąże się z oszczędnościami. - Każdy, kto posiada dom i płaci miesięcznie za prąd ok. 250 zł, korzystając z własnej instalacji fotowoltaicznej przez przynajmniej kilkanaście lat, może zaoszczędzić nawet 100 000 zł - informuje Grupa Polsat. Każdy może też skorzystać z 5000 zł dotacji z rządowego programu Mój Prąd - prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przeznaczonej na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. Dodatkowo można skorzystać z tzw. ulgi podatkowej termomodernizacyjnej dla osób fizycznych.

Oferta ESOLEO – marka fotowoltaiki z Grupy Polsat
ESOLEO to marka firmy Alledo Sp. z o.o., należącej do Grupy Polsat. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie instalacji fotowoltaicznych:
 • Montaż i wysokiej jakości komponenty
 • Ubezpieczenie na 3 lata w cenie
 • Internet LTE od Plusa do monitoringu na 3 lata w cenie
 • 15 lat wsparcia technicznego

Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz”, łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy z ESOLEO, klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach specjalnych ofert banków.

6 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej ESOLEO:
 • Darmowa konsultacja w punkcie Plusa i Cyfrowego Polsatu lub na infolinii 222 136 222.
 • Bezpłatny audyt - ekspert przyjedzie do domu klienta, przeprowadzi bezpłatny audyt, dokona pomiarów dla przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej i jej wyceny. Dzięki wizualizacji można zobaczyć, jak instalacja fotowoltaiczna będzie wyglądać po jej wykonaniu.
 • Umowa i finansowanie - na kolejnym spotkaniu można już podpisać umowę, Alledo zapewnia pomoc w uzyskaniu kredytu i z wszystkimi pozostałymi formalnościami, bez wychodzenia z domu. Wszystko zostanie załatwione przy minimalnym angażowaniu czasu klienta.
 • Szybki montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej - instalatorzy przeprowadzą montaż w 1-3 dni. Następnie w imieniu klienta złożone zostanie zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do Operatora Systemu Dystrybucji. W ciągu 30 dni wymieniony zostanie licznik energii elektrycznej na dwukierunkowy, a instalacja będzie mogła produkować prąd.
 • 5000 zł dotacji dla klienta i ulga podatkowa – Alledo wypełni i wyśle w imieniu klienta wniosek o dotację, aby klient mógł otrzymać 5000 zł z rządowego programu Mój Prąd. Każdy może również dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.
 • Opieka serwisowa i gwarancyjna na lata.

Elementy instalacji ESOLEO, czyli falownik i moduły, dostarczane są przez znane międzynarodowe firmy. Huawei zapewnia falowniki, natomiast moduły fotowoltaiczne wyprodukowane są przez Talesun.

Jak informuje Grupa Polsat, wszystkie instalacje fotowoltaiczne ESOLEO zostały zaprojektowane i przetestowane przez inżynierów, ekspertów od technologii fotowoltaicznej, we współpracy z renomowanymi producentami komponentów.
 

Strona internetowa: www.esoleo.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...