reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-20 - 2021-04-21 - 2021-04-22

Ekstraliga kobiet w piłce nożnej w TVP Sport

dodano: 2020-07-21 12:54 | aktualizacja: 2020-07-22 10:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: PZPN/TVP Sport

TVP Sport Polski Związek Piłki Nożnej oraz Telewizja Polska podpisali umowę dotyczącą Ekstraligi kobiet. TVP przeprowadzi transmisję na antenie TVP Sport z jednego spotkania w każdej kolejce. Kontrakt będzie obowiązywał przez trzy kolejne sezony (od 2020/21 do 2022/23).

PZPN
Ekstraliga kobiet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sezon 2020/21 rozpocznie się 8 sierpnia, a tytułu mistrzyń Polski bronić będą piłkarki Górnika Łęczna. Wybrany mecz będzie transmitowany w każdą sobotę w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport.

Mecze Ekstraligi, czyli najwyższej klasy klubowych rozgrywek kobiecych w Polsce, dotychczas były transmitowane na kanałach ŁączyNasPilka.pl.

– Piłka nożna kobiet to jeden z priorytetów strategicznych Polskiego Związku Piłki Nożnej na kolejne lata. Przyjęta w 2019 roku reorganizacja systemu kobiecych rozgrywek w Polsce wraz z planem rozwoju projektów dedykowanych piłkarstwu kobiecemu zakłada również szeroką promocję futbolu w wykonaniu pań – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. – Podpisanie trzyletniego kontraktu to wielki krok w celu popularyzacji piłki nożnej kobiet w Polsce. Futbol kobiecy ciągle zyskuje na popularności, kolejne polskie kluby budują sekcje kobiece, co nas bardzo cieszy. Z radością obserwujemy również stale rosnąca liczbę dziewczynek garnących się do grania w piłkę, co widać zwłaszcza podczas rozgrywania Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

– Piłka nożna jest kobietą! Parytet w TVP Sport jest bardzo ważny. Do rozgrywek kobiecej Superligi piłki ręcznej dołącza Ekstraliga piłkarek. Transmisje w ogólnodostępnym kanale to kolejny krok w popularyzacji piłki nożnej w kobiecym wydaniu. Pokazujemy już zresztą mecze naszej żeńskiej reprezentacji, która ma realne szanse na historyczny awans na mistrzostwa Europy, a zeszłoroczny mundial pań okazał się hitem oglądalnościowym. Futbol to kluczowa dyscyplina w strategii TVP Sport, a PZPN jest naszym strategicznym partnerem. Pokazujemy wszystkie najważniejsze rozgrywki i turnieje: Ekstraklasę mężczyzn, II ligę, mecze kobiecej i męskiej reprezentacji oraz kadr młodzieżowych, a także mistrzostwa świata i Europy, Ligę Mistrzów, mecze polskich klubów w eliminacjach do europejskich pucharów, Puchar Włoch oraz Puchar Hiszpanii – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Ekstraliga kobiet zyskuje nie tylko nadawcę telewizyjnego, ale również kompleksowy rebranding całych rozgrywek. W nowej oprawie zobaczymy grafiki meczowe oraz wszystkie pozostałe elementy, m.in.: branding stadionowy, ścianki meczowe, naszywki na koszulkach zawodniczek, animacje telewizyjne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama