reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jednostka 19” w telewizji Polsat

dodano: 2020-07-22 05:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat „Jednostka 19” W nocy z czwartku na piątek, z 13 na 14 sierpnia br. o godz. 0:15 na antenie telewizji Polsat zadebiutuje serial „Jednostka 19” („Station 19”). Stacja pokaże trzy sezony tej amerykańskiej produkcji (ABC Studios). Kanał co tydzień emitował będzie po dwa odcinki tego serialu.

Polsat „Jednostka 19”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Jednostka 19” - o serialu - kraj i rok produkcji: Stany Zjednoczone Ameryki, 2018, producent: ABC Studios, pomysł serii: Stacy McKee, producenci wykonawczy: Stacy McKee, Shonda Rhimes, Betsy Beers i Paris Barclay, scenariusz: Stacy McKee, reżyseria: Paris Barclay i inni, obsada aktorska: Jaina Lee Ortiz jako Andy Herrera, Jason George jako Ben Warren, Grey Damon jako Jack Gibson, Barrett Doss jako Victoria Hughes, Alberto Frezza jako Ryan Tanner, Okieriete Onaodowan jako Dean Miller, Danielle Savre jako Maya Bishop i Miguel Sandoval jako Pruitt Herrera.

„Jednostka 19” podąża za grupą bohaterskich strażaków ze Seattle, którzy kładą swoje życia na szali za każdym razem, gdy wyjeżdżają do akcji. Z odwagą a nie brawurą, zawsze z sercem na dłoni śpieszą na ratunek ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji śmiertelnie niebezpiecznej. Ta premiera na antenie Polsatu to najnowsza produkcja twórców takich telewizyjnych przebojów, jak: „Chirurdzy”, „Skandal” i „Sposób na morderstwo”. Ten amerykański serial obyczajowy przeniesie widzów do trudnego, pozornie zamkniętego i czasem bolesnego świata najodważniejszych mieszkańców amerykańskiego miasta, ale uczucia, które nimi targają, są uniwersalne.

Seattle Fire Station 19 to wyjątkowa jednostka ratunkowa. Służba w niej to powołanie. Zwłaszcza ona jest o tym przekonana - Andy Herrera (w tej roli Jaina Lee Ortiz), córka szefa i najambitniejsza osoba w drużynie. Kapitan Pruitt Herrera (Miguel Sandoval) od początku wymagał od córki więcej niż od pozostałych swoich podwładnych - równie jak ona młodych, dzielnych i profesjonalnie podchodzących do pracy w straży pożarnej. Najprzystojniejszy kolega, Jack Gibson (Grey Damon) niespodziewanie prosi ją o rękę. Oświadczyny przerywa wezwanie do pożaru. Podczas akcji dochodzi do wybuchu, w którym jej ojciec zostaje poszkodowany. Kapitan w ciężkim stanie trafia do szpitala, gdzie dziewczynie  wsparcie w najcięższych chwilach okazuje doktor Meredith Grey (Ellen Pompeo) - główna bohaterka serialu „Chirurdzy”. Badania lekarskie potwierdzają, że Pruitt Herrera musi zrezygnować ze służby, która była sensem jego życia. Andy obwinia Jacka o wypadek ojca i zrywa zaręczyny. Wtedy w jej życiu pojawia się Ryan Tanner (Alberto Frezza) - przystojny policjant, a prywatnie jej pierwsza miłość, jeszcze z czasów szkolnych. Na nowo zbliżają się do siebie. Tymczasem dowództwo ogłasza konkurs na nowego szefa Jednostki 19. Do rywalizacji stają Andy i... jej niedoszły narzeczony. Jej najbliższa przyjaciółka i powierniczka - Maya Bishop (Danielle Savre), jako była mistrzyni olimpijska, współzawodnictwo ma w naturze i popiera aspiracje zawodowe Andy. Pozostali członkowie grupy nie opowiadają się po żadnej ze stron.

Nowy rekrut, Dean Miller (Okieriete Onaodowan), jako jedyny w tej drużynie nie marzy o bohaterskich czynach, ale jest świadomy jak atrakcyjnie prezentuje się w mundurze strażaka i w przyszłości skorzysta z heroicznego wizerunku, nawiązując romans z dwiema kobietami, uratowanymi z ognia... Równie czarujący i dzielny, a zarazem nieśmiały jest Travis Montgomery (Jay Hayden). Po traumatycznym doświadczeniu z przeszłości nie chce się z nikim wiązać na stałe, on jednak również znajdzie miłość, wyswatany przez przyjaciół... Najmłodsza w drużynie - Victoria „Vic” Hughes (Barrett Doss) często wykazuje tendencję do wtrącania się tam, gdzie nie należy, natomiast rzadko pozwala innym na wgląd w swoje życie osobiste... Najnowszym nabytkiem Jednostki 19 jest Ben Warren (Jason George), prywatnie mąż dr Mirandy Bailey (Chandra Wilson) - oboje znani z serialu „Chirurdzy”. Zamienił skalpel i kitel chirurga na strój i sprzęt strażaka i na nowo rozpoczyna karierę zawodową. Nowicjusz uczy się od najlepszych, odkrywa, jak trudna jest jego nowa praca i śmiało podejmuje nowe wyzwania. 

Ci odważni mężczyźni i kobiety - od najstarszego stażem kapitana do najmłodszego rekruta - są dla siebie jak rodzina. Na służbie spędzają 24 godziny na dobę i razem narażają życie, ratując innych, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. To tworzy nierozerwalną więź. Czy miłosne perypetie przeszkodzą głównym bohaterom serialu „Jednostka 19” w profesjonalnym wypełnianiu zawodowych obowiązków? A może stałe balansowanie na linie między życiem a śmiercią jeszcze podgrzewa temperaturę ich prywatnych relacji?

Ten amerykański dramat telewizyjny powstaje w wytwórni ABC Studios i na antenie Polsatu pokazany zostanie bez przerwy w emisji - trzy sezony. Pomysłodawczynią serialu „Jednostka 19” i producentką wykonawczą jest Stacy McKee. Przy produkcji wspierają ją Shonda Rhimes i Betsy Beers. We trzy współtworzyły wcześniej sukces serialu „Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”). Producentem wykonawczym „Jednostki 19” jest też i reżyserem wybranych odcinków - dwukrotny nagrodzony Emmy, Paris Barclay („Nowojorscy gliniarze” i „Synowie anarchii”).

„Jednostka 19” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
Seattle Fire Station 19 to wyjątkowa jednostka ratunkowa. Służba w niej to powołanie. Zwłaszcza ona jest o tym przekonana - Andy Herrera (Jaina Lee Ortiz), córka szefa i najambitniejsza osoba w drużynie. Kapitan Pruitt Herrera (Miguel Sandoval) od początku wymagał od córki więcej niż od pozostałych swoich podwładnych - równie jak ona młodych, dzielnych i profesjonalnie podchodzących do pracy w straży pożarnej. Najprzystojniejszy kolega, Jack Gibson (Grey Damon) niespodziewanie prosi ją o rękę. Oświadczyny przerywa wezwanie do pożaru. Podczas akcji dochodzi do wybuchu, w którym jej ojciec zostaje poszkodowany. Kapitan w ciężkim stanie trafia do szpitala. Tu wsparcie w najcięższych chwilach okazuje jej dr Meredith Grey (Ellen Pompeo) - główna bohaterka serialu „Chirurdzy”. Badania lekarskie potwierdzają, że Pruitt Herrera musi zrezygnować ze służby, która była sensem jego życia. Andy obwinia Jacka o wypadek ojca i zrywa zaręczyny. Wtedy w jej życiu pojawia się Ryan Tanner (Alberto Frezza) - przystojny policjant, a prywatnie jej pierwsza miłość i stary przyjaciel z czasów szkolnych. Na nowo zbliżają się do siebie. Tymczasem dowództwo ogłasza konkurs na nowego szefa Jednostki 19. Do rywalizacji stają Andy i jej niedoszły narzeczony...

Odcinek 2.
Zdaniem dowództwa straży pożarnej w Seattle, zarówno Andy Herrera, jak i jej rywal do stanowiska szefa „19” (i niedoszły narzeczony) - Jack Gibson nadają się, by awansować na kapitana, więc będą dowodzić na przemian. Tymczasem wszyscy strażacy z tej jednostki zostają wezwani do pożaru. A zwłaszcza nowy w tej drużynie, Ben Warren przeżywa ten alarm, bo okazuje się, że pali się szkoła, do której uczęszcza jego syn. Na miejscu okazuje się, że to był fałszywy alarm. Ale jednak pomoc jest pilnie potrzebna, bo szkolna koleżanka tego chłopca zaczęła rodzić w szkolnej toalecie. Jej matka, dyrektorka tej szkoły, nawet nie zauważyła, że córka jest w ciąży... Wkrótce potem w innej części miasta dochodzi do wypadku z udziałem cysterny, przewożącej etanol. Wybucha ogień, ale płomień jest widoczny tylko w ciemnościach. Strażacy z Jednostki 19 odpowiadają na wezwanie o pomoc, przybywają na miejsce akcji i wpadają w śmiertelną pułapkę...

Odcinek 3.
W jednym z mieszkań w Seattle włącza się alarm przeciwpożarowy, ale lokatorka i jej chłopak, nie widząc ognia, bagatelizują sprawę. Przybyli na wezwanie, strażacy z Jednostki 19 przypuszczają, że ognisko pożaru jest gdzieś na dachu. Gdy jedni przeszukują podejrzaną konstrukcję, drudzy chodząc od domu do domu wzywają mieszkańców tego apartamentowca do ewakuacji. Tymczasem ogień rozprzestrzenia się w innym miejscu niż dach - w lokalu, gdzie pierwotnie włączył się alarm. Jack zna ten budynek, a mimo to dowodząca tą akcją, Andy nie słucha jego rad. By ich pogodzić, do akcji wkracza ich szefowa - dowódca dystryktu Frankel (gościnnie: Leslie Hope - „24 godziny”). Ale tragedii nie udaje się zapobiec... W innej części Seattle grupa nastolatków spotkała się na urodzinowym party nad basenem z użyciem... ciekłego azotu. Jedyna uczestniczka tej pechowej imprezy, która nie straciła przytomności, wzywa pomoc.

Odcinek 4.
Andy i Jack kłócą się (publicznie) i... kochają się (w sekrecie przed wszystkimi z Jednostki 19). W oczekiwaniu na wezwanie do pożaru pozostali członkowie tej drużyny wybierają się razem na... zakupy spożywcze. Wspólny relaks przerywa wezwanie do pożaru. Strażacy z Jednostki 19 gaszą ogień, który wybuchł w restauracji, prowadzonej przed dwie siostry. Tego dnia wieczorem miało się odbyć uroczyste otwarcie tego lokalu. Jedna z kobiet o własnych siłach zdołała wyjść z płonącego budynku. Nikt nie wie, gdzie jest druga siostra - ta bardziej pracowita i odpowiedzialna? Andy i Maya to najlepsze przyjaciółki. Odkrywają, że mają przed sobą sekrety. Andy nie wspomniała swojej powierniczce, że umawia się na randki z Jackiem, a Maya przemilczała, że ma brata...

Odcinek 5.
Andy i jej drużyna mają być wsparciem dla akcji policyjnej - „polisą ubezpieczeniową” podczas zatrzymania dilera narkotyków. Pojawiają się komplikacje, Andy i Maya po raz pierwszy w historii swojej przyjaźni kłócą się... Miranda Bailey odwiedza Bena, swojego męża, w pracy. To jej pierwsza wizyta w Jednostce 19. W tym samym czasie z prośbą o pomoc przychodzi młoda kobieta w zaawansowanej ciąży i z powodu stresu zaczyna się źle czuć. Okazuje się, że jej mąż miał koszmarny wypadek. Zerwana linia energetyczna spadła na jego samochód. Strażacy przybywają ciężko rannemu kierowcy na pomoc, mimo to jego sytuacja wydaje się beznadziejna. Przez kilka dłużących się jak godzina, minut nikt nie może się zbliżyć do uwięzionego mężczyzny, bo grozi śmiertelne porażenie prądem…       

Odcinek 6.
Andy, Jack i osiemnastu innych kandydatów zdają egzamin na kapitana. Przed etapem praktycznym okazuje się, że niezależnie od wyników tylko jedno z nich - Andy lub Jack - otrzyma wymarzony awans. W trakcie egzaminu praktycznego jej sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się, bo dowódca Lucas Ripley (gościnnie: Brett Tucker) wyraźnie faworyzuje mężczyzn. Andy musi improwizować, znajduje poszkodowanego, którego „przeoczyli” inni uczestnicy egzaminu, ale zostaje odcięta. To tylko egzamin, pożar jest jednak prawdziwy i grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo... Pod nieobecność Andy i Jacka Travis dowodzi Jednostką 19. Drużyna odpowiada na wezwanie o pomoc. Kobieta nie zauważyła dziury w jezdni i wpadła w nią, zatrzymując się na ramionach. Vic własnym ciałem osłania ją przed nadjeżdżającym samochodem...

Odcinek 7.
Andrea i Maya odwiedzają dzikie obozowisko pod miastem Seattle, by zaszczepić jego mieszkańców. Wśród ludzi bezdomnych, tu mieszkających, spotykają brata, Mayi. Tym razem również Mason odrzuca pomoc siostry... Stan kapitana Herrery - ojca Andy - pogarsza się, mimo to on upiera się, by nadal pracować w Jednostce 19. Miranda prosi swojego męża, Bena, by nad nim czuwał… Travis jest młody, przystojny, mądry, czarujący i... samotny. Z powodu traumatycznych przeżyć z przeszłości odrzuca nową miłość, ale przyjaciele nie poddają się i postanawiają wyswatać go… podstępem. Tymczasem Victoria wciąż usiłuje przezwyciężyć lęk przed ogniem. Trauma jednak nie ustępuje i dziewczyna znów wpada w panikę na widok płomieni... Wezwanie do pożaru. Pali się restauracja w centrum handlowym. Wielu ludzi jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie! 

Odcinek 8.
Kolizja drogowa. Wiele ofiar. Ben i Andy są pierwsi na miejscu wypadku i wzywają wsparcie. Sytuacja   kryzysowa sprawia, że między Jackiem a Andy dochodzi do ostrej wymiany zdań na oczach podwładnych. On nie zgadza się z jej decyzją, by wyjąć z karetki nosze z przewożonym pacjentem. Natomiast jej zdaniem dwie kobiety w stanie krytycznym pilniej wymagają transportu do szpitala. Jack uważa zachowanie Andy za złamanie procedur. Kilka godzin po tej akcji ratunkowej ich szef, Ripley zaczyna wszystkich przesłuchiwać, by ustalić nieprawidłowości. Czy to wewnętrzne dochodzenie pomoże mu zdecydować, kto bardziej nadaje się na szefa Jednostki 19: Andy czy Jack?

Odcinek 9.
Nowy rekrut Dean Miller przychodzi na służbę coraz bardziej niewyspany, bo noce spędza z kobietą, którą uratował z pożaru. Zapomina, że jego niedyspozycja w pracy może mieć tragiczne konsekwencje. Kwitnie też romans Andy z przystojnym policjantem z sąsiedztwa, Ryanem, ale ona wstrzymuje się z powiedzeniem Jackowi prawdy. Travis również wydaje się szczęśliwy w nowym związku, a mimo to zachowuje dystans. Dramatyczne wypadki tego dnia sprawią, że wszyscy oni inaczej spojrzą na swoje życie i zrozumieją, co jest w nim naprawdę ważne. Wezwanie do pożaru. By zrobić mężowi na złość, żona przed rozwodem postanowiła spalić pamiątki z czasów ich szczęśliwych dni małżeństwa i zaprószyła ogień. Ich dom to prawdziwa forteca, naszpikowana elektronicznymi czujnikami, by zapobiec włamaniom. Nikt nie przewidział, że nieprzytomny z niewyspania strażak pomyli cyfry szyfru i zablokuje swoich przyjaciół w garażu, którego drzwi ze zbrojonej stali uniemożliwiają wydostanie się kogokolwiek na zewnątrz. Strażacy tkwią zamknięci w niezniszczalnej klatce, gdy wewnątrz temperatura gwałtownie wzrasta, bo wokół szaleje ogień... 

Odcinek 10.
Ben zaliczył 50 pożarów. Przyjaciele przygotowują przyjęcie-niespodziankę, by uczcić ten jubileusz. Andy nie rozmawia ze swoim ojcem - ma do niego żal, że nie popadł ani jej, ani też kandydatury Jacka na stanowisko kapitana, co oznacza, że kierowanie Jednostką 19 przejmie ktoś obcy. Dowódca straży pożarnej w Seattle, Lucas Ripley już rozmawia z kandydatami na to stanowisko. Rozmowy kwalifikacyjne przerywa wezwanie do pożaru. Płonie 24. piętro wieżowca. Kolejne jednostki straży pożarnej z całego miasta są wzywane do akcji. Gdy strażacy z Jednostki 19 dołączają do ratowników, kryzys eskaluje. Kolejne piętra są zagrożone, a uwięzieni na nich ludzie znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Andy, Jack i ich przyjaciele ruszają do akcji. To prawdziwi bohaterowie i nikt z Jednostki 19 nie zawaha się w chwili próby, nawet najcięższej. Czy wszyscy strażacy z tej drużyny, cali i zdrowi, wrócą do domu?
 
Jaina Lee Ortiz w serialu „Jednostka 19”, foto: Cyfrowy Polsat
Jaina Lee Ortiz w serialu „Jednostka 19”, foto: Cyfrowy Polsat
Jaina Lee Ortiz w serialu „Jednostka 19”, foto: Ed Herrera/American Broadcasting Companies, Inc.
Jaina Lee Ortiz w serialu „Jednostka 19”, foto: Ed Herrera/American Broadcasting Companies, Inc.
Danielle Savre w serialu „Jednostka 19”, foto: Ed Herrera/American Broadcasting Companies, Inc.
Danielle Savre w serialu „Jednostka 19”, foto: Ed Herrera/American Broadcasting Companies, Inc.
Danielle Savre w serialu „Jednostka 19”, foto: Kelsey McNeal/American Broadcasting Companies, Inc.
Danielle Savre w serialu „Jednostka 19”, foto: Kelsey McNeal/American Broadcasting Companies, Inc.
Barrett Doss w serialu „Jednostka 19”, foto: Eric McCandless/American Broadcasting Companies, Inc.
Barrett Doss w serialu „Jednostka 19”, foto: Eric McCandless/American Broadcasting Companies, Inc.
Barrett Doss w serialu „Jednostka 19”, foto: Ed Herrera/American Broadcasting Companies, Inc.
Barrett Doss w serialu „Jednostka 19”, foto: Ed Herrera/American Broadcasting Companies, Inc.


„Jednostka 19” - premiera w nocy z czwartku na piątek, z 13 na 14 sierpnia 2020 roku o godz. 0:15 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...