reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ducarroz prezesem Orange Polska, Gaca prezesem Orange Moldova

dodano: 2020-07-22 08:42 | aktualizacja: 2020-07-27 16:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange

Julien Ducarroz Orange Od 1 września Julien Ducarroz pokieruje Orange Polska. Uchwałę w sprawie powołania go na stanowisko prezesa zarządu podjęła 21 lipca rada nadzorcza spółki. Natomiast Mariusz Gaca poinformował radę nadzorczą Orange Polska, że zdecydował się przyjąć propozycję Grupy Orange objęcia od 1 listopada 2020 roku stanowiska prezesa zarządu Orange Moldova. Wiceprezesem Orange Polska pozostanie do 31 października 2020 roku.

Julien Ducarroz / Orange
Julien Ducarroz Orange


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Julien Ducarroz przez ostatnie cztery lata kierował Orange Moldova. Z usług firmy korzysta ponad 2,6 mln użytkowników. Wcześniej, od 2007 roku Julien Ducarroz był związany z Orange Romania. Dołączył do firmy jako dyrektor strategii, a od maja 2009 do maja 2016 roku kierował sprzedażą, marketingiem oraz komunikacją marketingową jako Chief Commercial Officer. W toku trwającej 18 lat kariery w Grupie Orange, Julien Ducarroz zdobył różnorodne doświadczenie na europejskich rynkach: był szefem marketingu strategicznego, a następnie szefem marketingu mobilnego w Orange Nederland, odpowiadał za wdrażanie zarządzania wydajnością w 6 krajach grupy, kierował też Business Intelligence, odpowiadając za analizy biznesowe i poszukiwanie nowych możliwości rozwoju.
 

- Dziękuję radzie nadzorczej za zaufanie, jakim mnie obdarzyła powierzając stery Orange Polska. Przed nami nowe wyzwania, budowanie sieci 5G. Patrząc na drogę, jaką firma przeszła przez ostatnie lata, jestem pełen entuzjazmu i cieszę się, że będę mógł wspólnie z zespołem poszukiwać kolejnych możliwości i dalej rozwijać Orange jako kluczowego operatora nad Wisłą - powiedział Julien Ducarroz.

Decyzją rady do zarządu dołączył też Jacek Kunicki, od marca 2020 roku kierujący finansami firmy. Jacek Kunicki jest związany z Orange Polska od 2003 roku. W tym czasie odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 roku był szefem kontrolingu finansowego Orange w Polsce, raportując bezpośrednio do członka zarządu ds. finansów. Jacek Kunicki jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część Grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange pracował w zespole finansowym telekomunikacyjnego Energis Polska. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, posiada także dyplom MBA z Oxford Brookes University.
 
Jacek Kunicki

Mariusz Gaca karierę zawodową rozpoczął w Grupie Elektrim, gdzie pracował w latach 1995-2000. Następnie związał się z Grupą Telekomunikacji Polskiej. Jako dyrektor pionu multimediów był odpowiedzialny m.in. za rozwój oferty dostępu do internetu dla klientów indywidualnych i wprowadzenie usługi Neostrada. W latach 2005-2009 odpowiadał za rynek biznesowy Grupy TP. Następnie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Grupy TP odpowiedzialnego za sprzedaż i obsługę klientów oraz prezesa zarządu PTK Centertel. W tej ostatniej roli był odpowiedzialny za połączenie PTK Centertel z Telekomunikacją Polską i stworzenie Orange Polska.
 
Mariusz Gaca od 1 listopada 2020 roku obejmie stanowisko prezesa zarządu Orange Moldova

Od stycznia 2014 roku Gaca jest wiceprezesem Orange Polska i ponownie odpowiadał za rozwój rynku biznesowego. Od stycznia 2017 pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. rynku konsumenckiego. Odpowiadał m.in. za wprowadzenie oferty konwergentnej Orange Love, innowacyjnego Orange FLEX i eSIM.

Mariusz Gaca jest także: członkiem Koalicji Prezesi – Wolontariusze aktywnie angażując się w działania wolontariackie i promuje zasady społecznej odpowiedzialności biznesu; Vice Prezydentem Pracodawców RP oraz Przewodniczącym Polskiej Sekcji BIAC przy OECD. W Orange Polska pełni także funkcję przewodniczącego Komisji Etyki.

Ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Warszawski, posiada dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD.
 

- Przez ostatnie jedenaście lat Mariusz pełnił różne wysokie funkcje zarządcze w Orange Polska, odpowiadając między innymi za rynek biznesowy i konsumencki, a także za wprowadzenie niezwykle innowacyjnych ofert Orange Love i Orange Flex. Z dużą satysfakcją przyjmuję to, że jego osiągnięcia oraz doświadczenie spotkały się z uznaniem i promocją ze strony Grupy Orange. To również bardzo pozytywny sygnał dla całego kierownictwa Orange Polska. Dziękuję Mariuszowi za jego ogromne zaangażowanie i życzę sukcesów w realizacji nowych wyzwań - powiedział Maciej Witucki, przewodniczący rady nadzorczej Orange Polska.

- Bardzo się cieszę, że Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji prezesa zarządu Orange Moldova. To niewątpliwie dowód uznania jego umiejętności menadżerskich oraz istotnej roli, jaką odegrał w skutecznym powrocie na ścieżkę wzrostu naszej działalności w Polsce w ostatnich kliku latach. Mołdawia to ważny i bardzo innowacyjny rynek w strukturach Orange. Jestem pewien, że Mariusz, jako prezes zarządu, wniesie do tamtejszego zespołu nowe doświadczenia i umiejętności. Życzę mu powodzenia w nowej roli - powiedział Ramon Fernandez, zastępca prezesa Grupy Orange na Europę oraz członek rady nadzorczej Orange Polska.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...