reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prace na obiekcie RTCN Krosno / Sucha Góra

dodano: 2020-07-22 08:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Emitel/satkurier.pl

RTCN Krosno Sucha Góra Emitel 20 lipca br. Emitel rozpoczął prace modernizacyjno-remontowe wieży radiowo-telewizyjnej na obiekcie RTCN Krosno / Sucha Góra. Jak informuje Emitel, prowadzone prace są bardzo złożone technicznie i wymagają dużego wysiłku ze strony specjalistów. Obiekt na Suchej Górze oddany został do użytku w sierpniu 1962 roku i od tego czasu służy mieszkańcom Podkarpacia transmitując sygnał radia oraz telewizji, kiedyś analogowej, a obecnie cyfrowej.

kot antena NTC naziemna telewizja cyfrowa kotek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z trwającymi pracami na RTCN Krosno / Sucha Góra, emisje programów telewizyjnych oraz radia cyfrowego prowadzone są z wykorzystaniem zastępczego systemu antenowego. Może to powodować nieznacznie pogorszenie jakości sygnału multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX 1, MUX 2, MUX 3 i MUX 8 oraz radia cyfrowego DAB+, informuje Emitel.

Zakończenie prac planowane jest na 16 listopada 2020 roku – w związku z ewentualnymi niedogodnościami, mogącymi w tym czasie występować, widzowie oraz radiosłuchacze proszeni są o wyrozumiałość.

RTCN Krosno / Sucha Góra emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tys. mieszkańców Podkarpacia. Okresowa konserwacja i modernizacja konstrukcji oraz urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości odbioru sygnałów radia i telewizji, a przez to na utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług. Ostatnie poważne prace modernizacyjne na obiekcie RTCN Krosno / Sucha Góra prowadzone były w czerwcu 2015 roku.

Szczegółowy plan przerw konserwacyjnych na obiektach nadawczych Emitel dostępny jest na tej stronie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

399 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...
reklama