reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa: Wszczęto procedurę ograniczenia Rossija RTR

dodano: 2020-07-23 17:50
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

RTR Rossija Na Łotwie rozpoczęto procedurę ograniczenia emisji kanału telewizyjnego Rossija RTR. Regulator Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) wszczął postępowanie po ujawnieniu w programie „60 minut” motywu rozgrzewania niezgody.

https://img.gazeta.ru/files3/32/11595032/RTX2C626-pic905-895x505-68624.jpg
Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas emitowanego „60 minut” w dniu 10 lipca br. NEPLP zauważył, że określenia używane zarówno przez uczestników, jak i prowadzącą program Olgę Skabiejewą, można uznać za "wypowiedzi z nienawiści". Podczas dyskusji Ukrainę nazwano "państwem terrorystycznym", a byłego prezydenta Petro Poroszenko – "terrorystą". Przedstawiciel Ukrainy zaznaczył, że Rosja czeka na rozłam kraju, aby go podbić. W trakcie dyskusji gospodyni programu zaproponowała Rosji wkroczenie na Ukrainę, aby uspokoić obie strony konfliktu.

Zgodnie z łotewską ustawą o mediach elektronicznych, programy nie mogą zawierać podburzania do przemocy czy rozgrzewania nienawiści. Po stwierdzeniu naruszenia, NEPLP informuje nadawcę i kraj, z którego pochodzi kanał telewizyjny, a także Komisję Europejską.

Nie mamy wątpliwości, że w tej sytuacji istnieje podżeganie do nienawiści i łamania prawa. Ponadto podżeganie do nienawiści prowadzą nie tylko goście programu, ale także prowadząca Olga Skabiejewa. Oznacza to, że naruszenie zostało popełnione umyślnie. Dlatego rozpoczęliśmy procedurę ograniczenia RTR Rossija. Jeżeli w ciągu roku stwierdzimy kolejne naruszenia prawa, to retransmisja programu na Łotwie może zostać ograniczona. To wyraźny sygnał zarówno dla RTR Rossija, jak i innych programów, które chcą łamać prawo

- oświadczył przewodniczący NEPLP, Ivars Āboliņš.

Łotewski regulator zakazał nadawania na początku lipca kanałów telewizyjnych RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary i RT TV.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama