reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej w BBC Lifestyle

dodano: 2020-07-18 20:13 | aktualizacja: 2020-07-24 21:54
autor: Jan Borejko | źródło: BBC Lifestyle

Windsorowie BBC Lifestyle 360px.jpg Odkryj historię najbardziej znanej dynastii na świecie: brytyjskiej rodziny królewskiej. Twórcy programu „Amerykańskie dynastie: klan Kennedych” przedstawiają fascynującą sagę o rodzinie, która mimo przeciwności losu przetrwała wojnę, rozwód, romanse, skandale i straszliwą tragedię. Program „Windsorowie: Królewski ród” w BBC Lifestyle.

BBC
Windsorowie bbc lifestyle 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poruszająca, pełna dramatyzmu i zwrotów akcji seria dokumentalna o dziejach królewskiej rodziny Windsorów.  
Program ukazuje jak po śmierci króla Jerzego V, książę Edward musi wybierać między tronem a małżeństwem z amerykańską rozwódką, Wallis Simpson. Za sprawą swojej szokującej decyzji o abdykacji, jego nieśmiały i jąkający się brat zostaje niespodziewanie koronowany na króla Jerzego VI. Wraz z koroną otrzymuje niełatwe zadanie, aby odbudować prestiż monarchii w cieniu II wojny światowej.

Wiele lat później jego córka po bajecznej ceremonii koronacji stawia pierwsze kroki jako królowa Elżbieta II.  
Młoda władczyni jest rozdarta między tradycją a ludźmi pokroju jej męża, którzy chcą zmodernizować monarchię. Jej syn, książę Karol jest następny w kolejce do dziedziczenia tronu, więc spoczywa na nim wielka presja, aby się ożenić i spłodzić następcę. Niestety jego małżeństwo z uwielbianą przez cały świat księżną Dianą zaczyna się rozpadać, a jej tragiczna śmierć ma okazać się jednym z największych wyzwań dla Królowej Elżbiety II w trakcie swoich długich rządów. Sześcioczęściowa seria kończy się spojrzeniem na życie księcia Williama i Harry'ego, ich budzące zachwyt królewskie wesela oraz przyszłość brytyjskiej monarchii.  

Seria ukazuje zarówno te momenty z historii królewskiej rodziny, które są dobrze znane opinii publicznej, jak i te, które wciąż pozostają owiane tajemnicą. Wypowiedzi historyków, bliskich rodziny, świadków zdarzeń oraz niepublikowane dotychczas materiały archiwalne rzucają na nie nowe światło. Dzięki nim poznamy prawdziwą historię dynastii Windsorów. 

„Windsorowie: Królewski ród”
Premiera: 7 sierpnia o godz. 21:55 w BBC Lifestyle


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...
reklama