reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lot nowych satelitów Express będzie najdłuższy w historii

dodano: 2020-07-26 11:19
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

express 80 am22 proton 80E 360px.jpg Wyniesienie na orbitę satelitów telekomunikacyjnych Express 80 i Express 103, które 30 lipca polecą rakietą nośną Proton M, będzie najdłuższe w historii. Według Roskosmos, oddzielenie pierwszego z nich od górnego bloku Breeze M spodziewane jest po 17 godzinach i 59 minutach od startu. Drugi zostanie uwolniony po kolejnych 17 minutach. Misja potrwa nieco ponad 18 godzin!

RSCC
satelita Express 80 Dubna anteny RSCC 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lot z satelitami Express zaplanowano na 30 lipca o godzinie 00:27 czasu moskiewskiego. Będzie to jedyny lot "Protona" w 2020 roku.

W październiku 2019 roku rakietą Proton wystrzelono europejskiego satelitę Eutelsat 5 West B i amerykański, technologiczny Mission Extension Vehicle-1. Misja trwała prawie 16 godzin.

Wysłanie rosyjskich satelitów na orbitę było pierwotnie planowane na wcześniejszy termin, ale rakieta została zwrócona do Moskwy w celu wymiany części niskiej jakości, znalezionych na kosmodromie. Dyrektor generalny Roskosmos, Dmitrij Rogozin, powiedział, że wada fabryczna była dopuszczona w latach 2015-2016 przy produkcji poszczególnych detali w siedzibie zakładów produkcji wagonów Ust'-Kataw w obwodzie czelabińskim, a wystrzelenie Express odłożono na lipiec.

Wyprodukowane przez Informacionnyje Sputnikowyje Sistemy (ISS) im. Reszetniewa satelity telekomunikacyjne Express 80 i Express 103 dla operatora Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) będą działać na orbicie geostacjonarnej 80° i 96,5° długości geograficznej wschodniej (E). Przeznaczone są do świadczenia usług komunikacyjnych i nadawczych w pasmach C, Ku i L na terytorium Rosji i krajów WNP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama