reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Królowie australijskiego lombardu” w TV4

dodano: 2020-07-27 00:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Królowie australijskiego lombardu” We wtorek, 28 lipca br. o godz. 13:30 TV4 zaprasza na premierę programu „Królowie australijskiego lombardu” („Meet the Hockers”), który będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 13:30, a także - dodatkowo - o godz. 13:00 (powtórki odcinków). Występują Jasmine Lennon „Jaz”, Jessica Foley „Jess”, Paul Martin „Pauly”, Aaron Rimmer i Mike Chambers.

TV4 TV 4 Czwórka „Królowie australijskiego lombardu”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Sydney - mieście, które przeżyło niejedną  „gorączkę złota” i niejeden kryzys, było świadkiem powstania i upadku wielu fortun i gdzie nie brak amatorów mocnych wrażeń - szybkie pożyczki pod zastaw zawsze były w cenie. Najstarszy i największy lombard Australii, Aceben, położony w Chinatown, chińskiej dzielnicy Sydney, wiele już widział, ale sytuacje, jakie się tu zdarzają, nie przestają zaskakiwać.

Ludzie zastawiają najróżniejsze przedmioty - od mniej lub bardziej cennych drobiazgów po auta, jachty a nawet samoloty...  Oprócz licznych złotych zegarków, kolekcjonerskich deskorolek, gitar i niemal wszystkich instrumentów muzycznych, trafiają tu takie okazy jak rycerska zbroja, złoty kastet wysadzany brylantami, samurajski miecz czy luksusowa łódź do wakeboardingu - z podgrzewanymi siedzeniami, najnowocześniejszym nagłośnieniem i podwodnymi światłami...

Od asortymentu lombardu barwniejsi są chyba tylko jego klienci, wśród których są  desperaci i poszukiwacze okazji, biedacy i bogacze w nagłej potrzebie, byli kolekcjonerzy i osoby chcące szybko pozbyć się wspomnień oraz wszelkiego rodzaju dziwacy, oryginały i podejrzane typy. W Aceben widzowie zobaczą elegantkę z kościotrupem na sprzedaż, dziewczynę nazwaną przez rodziców na cześć popularnego horroru z całym naręczem nawiązujących do tej konwencji pamiątek, niedoszłą pannę młodą z zaręczynowym pierścionkiem, którego brylant okazuje się sztuczny czy złodziejaszka próbującego sprzedać radio skradzione z zaparkowanego od zaplecza samochodu należącego do... pracownika lombardu.

Każdy przedmiot i każdy człowiek ma swoją historię, choć klienci nie zawsze przedstawiają jej prawdziwą wersję. Często trzeba sporo doświadczenia, zmysłu obserwacji, żyłki psychologa i dobrego refleksu, by rozpoznać - i odpowiednio zareagować - kiedy ktoś coś zataja, kiedy przynosi kradziony towar a kiedy koloryzuje i próbuje rozmiękczyć pracownika obsługi.

Dlatego w ekipie Aceben nie ma miejsca dla słabeuszy - to prawdziwi królowie lombardu, którzy nie tylko wiedzą, jak nie dać się podejść, ale też potrafią zadbać o duży zysk. Każde z nich to osobowość, która ma swoje sposoby na radzenie sobie z klientami. Stary wyga Paul Martin „Pauly”, którego ulubioną rozrywką jest robienie kawałów kolegom, zdecydowanie nie wygląda jak milion dolarów, lecz jest mistrzem w swoim fachu i zawsze ubija złote interesy. Jasmine Lennon „Jaz” jest bardzo konkretna - sprawy załatwia szybko, skutecznie i rzeczowo - a w razie potrzeby potrafi wykazać się ciętym językiem i sprowadzić oponenta do parteru. Z kolei urocza Jessica Foley „Jess”, która ze wsi przeniosła się do miasta, budzi sympatię, ale choć jest wrażliwa na romantyczne historie klientów, wie kiedy zdać się na własne wyczucie, a kiedy skonsultować się z bardziej doświadczonymi kolegami. Niepozorny Aaron Rimmer, mimo wyglądu wyluzowanego skate'a, także potrafi postawić na swoim. Nad całością czuwa szef, Mike Chambers - zawsze spokojny, opanowany i pogodny, zawsze pewien, że może polegać na swoim zespole.
 
Jasmine Lennon „Jaz” w programie „Królowie australijskiego lombardu”, foto: Cyfrowy Polsat
Jasmine Lennon „Jaz” w programie „Królowie australijskiego lombardu”, foto: Cyfrowy Polsat


„Królowie australijskiego lombardu” - emisja od poniedziałku do czwartku (od 28 lipca 2020 roku) o godz. 13:30 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...
reklama