reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Królowie australijskiego lombardu” w TV4

dodano: 2020-07-27 00:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Królowie australijskiego lombardu” We wtorek, 28 lipca br. o godz. 13:30 TV4 zaprasza na premierę programu „Królowie australijskiego lombardu” („Meet the Hockers”), który będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 13:30, a także - dodatkowo - o godz. 13:00 (powtórki odcinków). Występują Jasmine Lennon „Jaz”, Jessica Foley „Jess”, Paul Martin „Pauly”, Aaron Rimmer i Mike Chambers.

TV4 TV 4 Czwórka „Królowie australijskiego lombardu”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Sydney - mieście, które przeżyło niejedną  „gorączkę złota” i niejeden kryzys, było świadkiem powstania i upadku wielu fortun i gdzie nie brak amatorów mocnych wrażeń - szybkie pożyczki pod zastaw zawsze były w cenie. Najstarszy i największy lombard Australii, Aceben, położony w Chinatown, chińskiej dzielnicy Sydney, wiele już widział, ale sytuacje, jakie się tu zdarzają, nie przestają zaskakiwać.

Ludzie zastawiają najróżniejsze przedmioty - od mniej lub bardziej cennych drobiazgów po auta, jachty a nawet samoloty...  Oprócz licznych złotych zegarków, kolekcjonerskich deskorolek, gitar i niemal wszystkich instrumentów muzycznych, trafiają tu takie okazy jak rycerska zbroja, złoty kastet wysadzany brylantami, samurajski miecz czy luksusowa łódź do wakeboardingu - z podgrzewanymi siedzeniami, najnowocześniejszym nagłośnieniem i podwodnymi światłami...

Od asortymentu lombardu barwniejsi są chyba tylko jego klienci, wśród których są  desperaci i poszukiwacze okazji, biedacy i bogacze w nagłej potrzebie, byli kolekcjonerzy i osoby chcące szybko pozbyć się wspomnień oraz wszelkiego rodzaju dziwacy, oryginały i podejrzane typy. W Aceben widzowie zobaczą elegantkę z kościotrupem na sprzedaż, dziewczynę nazwaną przez rodziców na cześć popularnego horroru z całym naręczem nawiązujących do tej konwencji pamiątek, niedoszłą pannę młodą z zaręczynowym pierścionkiem, którego brylant okazuje się sztuczny czy złodziejaszka próbującego sprzedać radio skradzione z zaparkowanego od zaplecza samochodu należącego do... pracownika lombardu.

Każdy przedmiot i każdy człowiek ma swoją historię, choć klienci nie zawsze przedstawiają jej prawdziwą wersję. Często trzeba sporo doświadczenia, zmysłu obserwacji, żyłki psychologa i dobrego refleksu, by rozpoznać - i odpowiednio zareagować - kiedy ktoś coś zataja, kiedy przynosi kradziony towar a kiedy koloryzuje i próbuje rozmiękczyć pracownika obsługi.

Dlatego w ekipie Aceben nie ma miejsca dla słabeuszy - to prawdziwi królowie lombardu, którzy nie tylko wiedzą, jak nie dać się podejść, ale też potrafią zadbać o duży zysk. Każde z nich to osobowość, która ma swoje sposoby na radzenie sobie z klientami. Stary wyga Paul Martin „Pauly”, którego ulubioną rozrywką jest robienie kawałów kolegom, zdecydowanie nie wygląda jak milion dolarów, lecz jest mistrzem w swoim fachu i zawsze ubija złote interesy. Jasmine Lennon „Jaz” jest bardzo konkretna - sprawy załatwia szybko, skutecznie i rzeczowo - a w razie potrzeby potrafi wykazać się ciętym językiem i sprowadzić oponenta do parteru. Z kolei urocza Jessica Foley „Jess”, która ze wsi przeniosła się do miasta, budzi sympatię, ale choć jest wrażliwa na romantyczne historie klientów, wie kiedy zdać się na własne wyczucie, a kiedy skonsultować się z bardziej doświadczonymi kolegami. Niepozorny Aaron Rimmer, mimo wyglądu wyluzowanego skate'a, także potrafi postawić na swoim. Nad całością czuwa szef, Mike Chambers - zawsze spokojny, opanowany i pogodny, zawsze pewien, że może polegać na swoim zespole.
 
Jasmine Lennon „Jaz” w programie „Królowie australijskiego lombardu”, foto: Cyfrowy Polsat
Jasmine Lennon „Jaz” w programie „Królowie australijskiego lombardu”, foto: Cyfrowy Polsat


„Królowie australijskiego lombardu” - emisja od poniedziałku do czwartku (od 28 lipca 2020 roku) o godz. 13:30 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...
reklama