reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta nadal ma ponad 3 mln abonentów

dodano: 2020-07-28 10:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: cableman.ru/parabola.cz

Telekarta Rosyjska platforma satelitarna Telekarta miała ponad 3 mln abonentów na koniec czerwca 2020 roku. Wynika to z wyników finansowych operatora usług DTH - Grupy Orion. Łączna kwota dochodu za pierwsze 6 miesięcy tego roku wyniosła 1,581 mld rubli, czyli o 8% więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Telekarta świetnie radzi sobie jako jedna z najszybciej rozwijających się platform DTH w Europie Wschodniej. Korzysta z pozycji 85°E​​​​​​​.

https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/project_modules/1400/350c4365375683.5af35f56250cf.png
Odbiornik Humax dla Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wolumen przychodów z usług DTH w Telekarcie za pierwsze półrocze 2020 roku wzrósł o 12 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. Od stycznia do czerwca liczba nowych klientów telewizji satelitarnej Telekarta również wzrosła o ponad 50 tys.

Dzięki wprowadzeniu kwarantanny, letni sezon rozpoczął się miesiąc wcześniej w tym roku. Wzrost liczby nowych klientów trwał zwykle tylko do kwietnia. Najbardziej aktywnymi regionami z punktu widzenia nowych klientów Telekarty były: Krasnojarsk, Tatarstan, Primorsk, Chabarowsk, Swierdłowsk, Sacha, Czelabińsk, Ałtaj, Nowosybirsk, Omsk, Uljanowsk, Samara i Perm. Jednak wzrost liczby nowych klientów nie pozwolił w pełni zrekompensować odpływu abonentów. Liczba klientów Telekarty na koniec II kwartału wyniosła 3,006 mln, czyli o 2,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W strukturze portfolio produktowego Grupy Orion udział usług B2B nieznacznie spadł z I półroczem ubiegłego roku: usługi DTH generują 70% przychodów, zakres usług dla stacji telewizyjnych: produkcja kanałów telewizyjnych 24%, a dystrybucja stacji 6%.

W analizowanym okresie czasu dołączono do pakietów Telekarty dwa nowe kanały telewizyjne. Łączna liczba stacji telewizyjnych przekroczyła 250 kanałów. Wolumen wykorzystanej przepustowości satelity utrzymał się na poziomie z ubiegłego roku - 275 MHz.

Telekarta jest nadawana dla części zachodniej Federacji Rosyjskiej z satelitów Horizons 2 i Intelsat 15 z pozycji 85°E. Transmisja jest szyfrowana w systemach dostępu warunkowego Irdeto i Conax.
 

Źródło: parabola.cz  cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama