reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Arts będzie kanałem FTA

dodano: 2020-07-28 10:43 | aktualizacja: 2020-07-29 11:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sky/satkurier.pl

Sky Arts Brytyjski kanał Sky Arts poświęcony kulturze i sztuce zostanie od września br. udostępniony widzom jako stacja free-to-air (FTA), poinformował Sky. Z komunikatu wynika, że Sky Arts trafi do oferty naziemnej telewizji cyfrowej Freeview, choć niewykluczone, że jednocześnie dojdzie do jej odkodowania na satelicie Astra 2 (28,2°E).

Sky
Sky Arts


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, przejściu do FTA towarzyszyć będzie zaoferowanie nowych produkcji oryginalnych oraz pogłębiona współpraca z artystami i organizacjami artystycznymi, zapewniając im platformę do tworzenia i prezentowania swoich prac. Dodatkowo, aby wesprzeć nowe talenty, kanał uruchomi serię stypendiów o wartości 30 000 funtów każde.
 

- Jako firma kreatywna uważamy, że posiadanie dobrze prosperującego sektora kultury jest ważne. Czyniąc Sky Arts darmowym dla wszystkich, chcemy dać większej liczbie artystów i organizacji artystycznych platformę do tworzenia i dzielenia się ich dziełami oraz do przybliżania sztuki i kultury wszystkim w Wielkiej Brytanii - powiedział Stephen van Rooyen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Sky UK and Europe.

Podczas gdy kanał linearny Sky Arts będzie bezpłatny dla wszystkich, obszerna biblioteka treści artystycznych Sky Arts On Demand, z ponad 2 tys. godzin programów, pozostanie dostępna wyłącznie dla klientów Sky i Now TV Entertainment Pass.

Stanie się darmowym kanałem oznacza, że istniejące programy Sky Arts będą dostępne dla wszystkich do obejrzenia po raz pierwszy, w tym popularne serie, takie jak „Portrait Artist of The Year”, „Landscape Artist of The Year”, „Tate Britain’s Great Art Walks”, „Treasures of the British Library”, „The South Bank Show”, „Urban Myths” oraz niezliczone filmy dokumentalne i występy, od Kylie, Eda Sheerana i U2, po „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego wystawione przez Matthew Bourne'a, „Pierścień Nibelunga” Richarda Wagnera i musical „Koty”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K 5,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI 4K z obu stron kabla...

69 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama