reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange: Niewielki wzrost liczby klientów TV podczas pandemii

dodano: 2020-07-29 21:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange/satkurier.pl

Orange Spółka Orange Polska opublikowała wyniki operacyjne i finansowe za drugi kwartał 2020 roku. Operator zakończył czerwiec z 996 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 554 tys. klientów IPTV i 442 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH). W dobie pandemii koronawirusa ogólna liczba abonentów Orange TV wzrosła nieznacznie o 2 tys.

Orange wyniki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na koniec czerwca br. 842 tys. klientów korzystało z oferty konwergentnej Orange Love z telewizją. Wszystkich użytkowników Orange Polska korzystających z pakietów łączonych było 1,41 mln (wzrost o 23 tys. w drugim kwartale i o 103 tys. w skali roku). ARPO z usług konwergentnych przekroczyło 105 zł.

Ogólna liczba klientów telewizyjnych Orange Polska wzrosła o 2 tys. w drugim kwartale 2020, przy czym odnotowano wzrost liczby klientów IPTV o 16 tys. i uszczuplenie bazy klientów DTH o 14 tys. Na koniec czerwca br. z oferty Orange Love z telewizją korzystało o 6 tys. klientów Orange więcej niż trzy miesiące wcześniej.

Na koniec czerwca 2020 roku roku 608 tys. klientów Orange Polska korzystało z oferty światłowodowej (wzrost o 44 tys. w drugim kwartale). Od kwietnia do czerwca sieć światłowodowa dotarła do kolejnych 209 tys. mieszkań i domów. W sumie w zasięgu jest już 4,6 mln gospodarstw domowych w całym kraju.

Przychody Orange Polska za drugi kwartał wzrosły w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku o 2,5 proc. do 2,828 mld zł, a rentowność operacyjna EBITDAaL o 10 proc. do 728 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 109 mln zł (spadek o 21,6 proc.), a zysk netto 52 mln zł (bez zmian).
 

Pandemia pokazała, jak ważny jest pewny i szybki internet domowy. Na tym polu światłowód nie ma sobie równych, co widać po zainteresowaniu klientów. Mimo lockdownu, od kwietnia do czerwca aż o 44 tys. więcej klientów zdecydowało się na Orange Światłowód, i był to kolejny kwartał z drugim najlepszym wynikiem w historii tej usługi. Osiągnęliśmy też solidne wyniki w segmencie mobilnym, na co między innymi wpłynął niższy wskaźnik odejść klientów. Konwergentne pakiety usług, czyli serce naszej strategii budowania wartości, wciąż cieszą się popularnością

– mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

To, że mogliśmy wesprzeć naszych klientów i dynamicznie odpowiadać na ogromny wzrost zapotrzebowania na transfer danych, jest zasługą inwestycji w nasze sieci i systemy, jakie poczyniliśmy w poprzednich latach, oraz zaangażowania koleżanek i kolegów, którzy niezmiennie opiekowali się naszymi klientami również podczas lockdownu. Ten kryzys pokazał, że fundamenty naszego biznesu są mocne. Miniony kwartał był trudny dla całej gospodarki, tym bardziej cieszymy się, że działania, jakie podjęliśmy, aby ograniczyć negatywny wpływ pandemii, przyniosły rezultaty.

Dodajmy, że Jean-François Fallacher odejdzie z Orange Polska z dniem 1 września. Nowym prezesem zarządu będzie Julien Ducarroz.
 

- Jak państwu wiadomo, z końcem sierpnia odchodzę z Orange Polska, żeby objąć inne stanowisko w ramach Grupy Orange. Jestem dumny z wyników osiągniętych przez Orange Polska w czasie mojej kadencji, a jednocześnie pewien, że mój następca, Julien Ducarroz, poprowadzi spółkę do dalszych sukcesów - dodał Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...