reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat Quantum zajmie pozycję 48°E

dodano: 2020-07-30 10:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/Intelsat/satkurier.pl

Eutelsat Quantum Operatorzy satelitarni Eutelsat Communications i Intelsat podpisali długoterminową umowę o partnerstwie. Dotyczy ona umieszczenia satelity Eutelsat Quantum na pozycji orbitalnej 48°E, do której obaj operatorzy mają prawa.

Eutelsat
Eutelsat Quantum


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat Quantum, którego wyniesienie na orbitę spodziewane przed końcem 2020 roku, ma być satelitą zapewniającym pojemność premium i niespotykaną elastyczność. Jego przełomowa konstrukcja oparta na oprogramowaniu umożliwia użytkownikom aktywne definiowanie i kształtowanie zakresu zastosowań oraz spełnianie ich specyficznych wymagań. Pozycja 48°E, z rozległym zasięgiem, zwłaszcza w regionie MENA, ma zaspokoić potrzeby m.in. użytkowników rządowych.

Zgodnie z umową, pojemność Eutelsat Quantum będzie dystrybuowana przez Eutelsat i jego spółkę zależną Eutelsat America Corp. oraz Intelsat i jego spółkę zależną Intelsat General Communications LLC (IGC), maksymalizując w ten sposób potencjał komercyjny satelity i tworząc warunki dla możliwie najszybszego zapełnienia pojemności satelity.

IGC planuje zaoferować satelitarną pojemność Eutelsat Quantum z dodatkowymi ulepszeniami bezpieczeństwa, w tym bezpiecznym i chronionym zarządzaniem ładunkiem, dostosowaną alokacją mocy i formowaniem wiązki na żądanie. Współpraca umożliwi ładunkowi Eutelsat Quantum spełnienie najbardziej rygorystycznych wymagań rządu USA w zakresie zapewnienia informacji (IA) i cyberbezpieczeństwa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...