reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat Quantum zajmie pozycję 48°E

dodano: 2020-07-30 10:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/Intelsat/satkurier.pl

Eutelsat Quantum Operatorzy satelitarni Eutelsat Communications i Intelsat podpisali długoterminową umowę o partnerstwie. Dotyczy ona umieszczenia satelity Eutelsat Quantum na pozycji orbitalnej 48°E, do której obaj operatorzy mają prawa.

Eutelsat
Eutelsat Quantum


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat Quantum, którego wyniesienie na orbitę spodziewane przed końcem 2020 roku, ma być satelitą zapewniającym pojemność premium i niespotykaną elastyczność. Jego przełomowa konstrukcja oparta na oprogramowaniu umożliwia użytkownikom aktywne definiowanie i kształtowanie zakresu zastosowań oraz spełnianie ich specyficznych wymagań. Pozycja 48°E, z rozległym zasięgiem, zwłaszcza w regionie MENA, ma zaspokoić potrzeby m.in. użytkowników rządowych.

Zgodnie z umową, pojemność Eutelsat Quantum będzie dystrybuowana przez Eutelsat i jego spółkę zależną Eutelsat America Corp. oraz Intelsat i jego spółkę zależną Intelsat General Communications LLC (IGC), maksymalizując w ten sposób potencjał komercyjny satelity i tworząc warunki dla możliwie najszybszego zapełnienia pojemności satelity.

IGC planuje zaoferować satelitarną pojemność Eutelsat Quantum z dodatkowymi ulepszeniami bezpieczeństwa, w tym bezpiecznym i chronionym zarządzaniem ładunkiem, dostosowaną alokacją mocy i formowaniem wiązki na żądanie. Współpraca umożliwi ładunkowi Eutelsat Quantum spełnienie najbardziej rygorystycznych wymagań rządu USA w zakresie zapewnienia informacji (IA) i cyberbezpieczeństwa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama