reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wadim Rabinowicz kupił muzyczną stację O-TV

dodano: 2020-08-01 12:34 | aktualizacja: 2020-08-01 12:45
autor: RO | źródło: detector.media

Wadim Rabinowicz 10 mln hrywien – tyle wynosi zadłużenie najstarszej telewizji muzycznej na Ukrainie. I właśnie dlatego były deputowany Bloku Petra Poroszenko, Ołeksandr Bryhiniec, postanowił go sprzedać. I nie jest nawet zaskoczeniem, że nowym właścicielem okazał się deputowany Opozycyjnej Platformy – Za Życie.

https://i.ytimg.com/vi/V1S11H64bUM/maxresdefault.jpg
O-TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od teraz kanał O-TV należy do Wadima Rabinowicza. Kwota transakcji to 2,766 mln hrywien.

Według danych serwisu OpenDataBot, polityk z Opozycyjnej Platformy – Za Życie nabył 50% udziałów w kanale muzycznym O-TV, które posiadał Ołeksandr Bryhiniec. Druga połowa należy do Andrija Aloszina, asystenta Rabinowicza.

Ołeksandr Bryhiniec powiedział, że w czasie, gdy był w Radzie Najwyższej, kierownictwo powołane przez jego partnera, doprowadziło do zadłużenia O-TV na kwotę około 10 mln hrywien (ok. 1,34 mln zł). Jednocześnie wyjaśnił, że kandydatura Rabinowicza została uzgodniona pod warunkiem, że kanał zachowa profil muzyczny i będzie działał zgodnie z ukraińskim ustawodawstwem oraz nadawał ukraińską muzykę.

Wadim Rabiowicz obsługuje niekodowany kanał informacyjny NewsNetwork, nadawany z satelity Astra 4A (4,8°E).

O-TV to pierwszy kanał muzyczny na terytorium Ukrainy, uruchomiony 24 kwietnia 1998 roku i początkowo nadawany za pośrednictwem nadajników naziemnych pasma UHF. W grudniu 1998 r. wszedł do wszystkich sieciach kablowych w Kijowie i obwodzie kijowskim. Obecnie jest także nadawany na satelicie Astra 4A (4,8°E) i szyfrowany w systemie Verimatrix.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...
reklama