reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

France 4 na razie zostaje. France Ô kończy nadawanie

dodano: 2020-08-05 13:25
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Ministère de la Culture/satkurier.pl

France TV Francuska minister kultury Roselyne Bachelot-Narquin ogłosiła odroczenie o rok zamknięcia kanału France 4. Celem jest zapewnienie niezbędnego czasu na przejście oferty France Télévisions przeznaczonej dla młodzieży do modelu VOD. Poinformowała również, że kanał France Ô zakończy nadawanie 23 sierpnia 2020 roku, dwa tygodnie później niż zakładano. Przypomnijmy, że pierwotnie obie te stacje miały zostać zamknięte 9 sierpnia br.

France 4 France Ô


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Treści emitowane aktualnie na France 4 będzie można znaleźć w ofertach usług online Okoo i Lumni. Jako publiczny kanał edukacyjno-młodzieżowy, France 4 okazał się podstawowym instrumentem wspierania ciągłości edukacyjnej podczas lockdownu. W kontekście rozwoju sytuacji związanej z pandemią, która pozostaje niepewna, pożądane wydaje się tymczasowe odroczenie zamknięcia kanału przeznaczonego dla młodzieży, który może służyć jako dodatkowa droga edukacji, poinformowało Ministerstwo Kultury we Francji.
 

- Oferta France Télévisions skierowana do młodych odbiorców musi zostać dostosowana, w szczególności w zakresie metod nadawania i nowych zastosowań - dzieci stopniowo odchodzą od telewizji na rzecz innych mediów cyfrowych - poinformowało Ministerstwo w komunikacie.

Zapowiadane zamknięcie France 4 i France Ô, ogłoszone po raz pierwszy w czerwcu 2018 roku, jest częścią planu oszczędnościowego nadawcy publicznego France Télévisions, który przewiduje redukcję kosztów o 160 mln euro do 2022 roku.

Zarówno France 4, jak i France Ô są szeroko dostępne we Francji, m.in. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej TNT oraz platform satelitarnych, sieci kablowych i IPTV.

France Télévisions ma w swojej ofercie takie kanały, jak France 2, France 3, France 4, France 5, France Ô i France Info oraz lokalne La Première i France 3 Régions. Oprócz tego ma udziały w TV5 Monde, Arte, Euronews, Africanews i Planète+ Crime+Investigation.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...