reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 26°E?

dodano: 2020-08-06 16:20
autor: Rafał Olchowik | źródło: SAT Kurier 5-6/2020

Es’hail 1 26E Badr/Es’hail to dwa wiodące, niezależne systemy satelitarne na orbicie. Pierwszy obsługiwany przez Arabsat działa na pozycji orbitalnej 26°E, a drugi operatora Es’hailSat częściowo zajmuje również pobliską pozycję 25,5°E. Kilka satelitów Badr i Es’hail ma sprostać potrzebom Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Środkowej. Na te regiony jest nadawanych kilkaset darmowych kanałów telewizyjnych (FTA – free-to-air). Część z nich można odebrać w Polsce pod warunkiem spełnienia określonych wymagań sprzętowych.

Es’hailSat
Es’hail 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Al Jazeera Media Network jest liderem pod względem dostarczanych wiadomości i programów dokumentalnych o wysokim standardzie i profesjonalizmie. Posiada zaufanie i szacunek widzów na całym świecie. Główny kanał telewizyjny Al Jazeera Channel prezentuje najświeższe doniesienia z krajów MENA i całego świata. Al Jazeera Mubasher przekazuje konferencje na żywo i inne wydarzenia bez komentarza, używając napisów, gdy potrzebne jest tłumaczenie. Al Jazeera Documentary to panarabski kanał filmowy i dokumentalny, ukazujący szerokie spektrum tematów, w tym kwestie historyczne, naukowe, polityczne, artystyczne i podróżnicze. Nadawca sam produkuje treści, a także emituje te od arabskich i światowych wytwórni. Siedziba firmy mieści się w katarskiej stolicy Dosze, a oficjalne przedstawicielstwa znajdują się na całym świecie. Al Jazeera Media Network to jedyny nadawca, który oferuje komplet flagowych stacji w Europie za pośrednictwem bardziej „przyjaznych” satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E.
 
Al Jazeera Documentary

Saudi Broadcasting Authority to jednostka rządowa Arabii Saudyjskiej, zajmująca się obsługą państwowych stacji telewizyjnych i radiowych. Oferuje różnotematyczne kanały, w tym flagowy SBC z rozrywką, sportem, serialami i widowiskowymi show oraz pakiet saudyjskich kanałów sportowych KSA – całkowicie za darmo dla wszystkich widzów w świecie arabskim. W kilku kanałach KSA Sports można obejrzeć najważniejsze wydarzenia z kraju, w tym saudyjską ligę zawodową oraz mecze towarzyskie z udziałem krajowych sportowców.
 
Saudi TV

The Middle East Broadcasting Center, sygnowana w świecie arabskim jako MBC Group, jest największą firmą nadawczą w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Założona w Londynie w 1991 r., a następnie przeniesiona do Dubaju w 2002 r., oferuje mnóstwo kanałów z informacjami, muzyką i rozrywką. Niektóre z nich to MBC1, MBC2, MBC Max, MBC3, MBC4, MBC Action, MBC5, MBC Persia, MBC Bollywood, Al
Arabiya i MBC Drama. Główna stacja telewizyjna MBC1 zawiera zarówno formaty rozrywkowe, jak i wiadomości. Najczęściej oglądany serwis o 21:00 przedstawia podsumowanie bieżących wydarzeń w regionie i na świecie. Opierając się na sukcesie głównego serwisu informacyjnego i potrzebach arabskich widzów, powstała Al Arabiya w 2003 r. jako 24-godzinny kanał informacyjny.
 
MBC4
MBC Max

Abu Dhabi Media Company to największa korporacja medialna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z siedzibą w Abu Zabi. Jest właścicielem Abu Dhabi TV o zasięgu całego świata arabskiego, Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej i Australii. Spółka nadaje też Abu Dhabi Drama (kanał pokazujący dramaty i opery mydlane) i Abu Dhabi Al Emarat (skupiający się na zróżnicowanej i wieloetnicznej społeczności Emiratów). W jej skład wchodzi również nadawana w języku arabskim lub angielskim grupa kanałów sportowych Abu Dhabi Sports, włączając też YAS Sports.
 
Abu Dhabi Sports 4
Abu Dhabi TV

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...
reklama