reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 26°E?

dodano: 2020-08-06 16:20
autor: Rafał Olchowik | źródło: SAT Kurier 5-6/2020

Es’hail 1 26E Badr/Es’hail to dwa wiodące, niezależne systemy satelitarne na orbicie. Pierwszy obsługiwany przez Arabsat działa na pozycji orbitalnej 26°E, a drugi operatora Es’hailSat częściowo zajmuje również pobliską pozycję 25,5°E. Kilka satelitów Badr i Es’hail ma sprostać potrzebom Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Środkowej. Na te regiony jest nadawanych kilkaset darmowych kanałów telewizyjnych (FTA – free-to-air). Część z nich można odebrać w Polsce pod warunkiem spełnienia określonych wymagań sprzętowych.

Es’hailSat
Es’hail 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB) jest oficjalnym nadawcą publicznym w Islamskiej Republice Iranu, posiadającym monopol na usługi radiowe i telewizyjne w tym kraju. Nadawanie obejmuje kilkanaście kanałów krajowych, kilka międzynarodowych kanałów informacyjnych, kolejnych kilka kanałów dla międzynarodowej widowni oraz 30 stacji regionalnych dostępnych w całym kraju, z których połowa powstaje w językach mniejszościowych w Iranie, przykładowo w azerskim, kurdyjskim i dialektach perskich.
 
IRIB Varzesh

Rotana Media Group jest największą firmą rozrywkową w świecie arabskim z oddziałami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Libanie i Egipcie. Jest własnością saudyjskiego księcia Al-Waleeda bin Talala. Duży panarabski konglomerat medialny obejmuje firmę produkującą filmy (Rotana Studios), bezpłatne stacje telewizyjne (Rotana TV), stacje radiowe (Rotana Radio), wydawnictwo muzyczne (Rotana Records) i inne biznesy. Swoją ofertę Rotana Media Group nadaje z różnych pozycji orbitalnych dla Bliskiego Wschodu i nie wszędzie jest jednakowa. Z kanałów telewizyjnych obsługuje m.in. Rotana Drama, Rotana Music, Rotana Clip, Rotana Khalijiah, Rotana Comedy, Rotana Cinema, Rotana Classic czy LBC Sat. Firma ma najbogatszą bibliotekę filmową w świecie arabskim (80% powstało w wytwórni Rotana Studios). Jej konikiem są egipskie i arabskie premiery filmów, kino klasyczne i współczesne.
 
Rotana Comedy

Dubai Media Incorporated (DMI) to oficjalna organizacja medialna rządu Dubaju, utworzona w 2003 r. jako spółka rządowa skupiona na prasę, radio i telewizję. Kreatywność i odpowiednie treści, które uosabiają się duchem oryginalności, nowoczesności i prestiżu, pozwoliły osiągnąć maksymalną liczbę widzów w regionie i na świecie. Główny kanał telewizyjny nazywa się Dubai One i skierowany jest do panarabskiej widowni zainteresowanej zachodnimi treściami. Są one emitowane w oryginalnej wersji językowej z arabskimi napisami. Powstały w 1998 r. Dubai Sports Channel relacjonuje lokalne wydarzenia sportowe ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak również istotne widowiska międzynarodowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie czy Wimbledon. Z innych kanałów DMI można wymienić ogólny kanał informacyjno-rozrywkowy dla świata arabskiego Dubai TV, dedykowany obywatelom Emiratów i Zatoki Perskiej Sama Dubai i skoncentrowany na wyścigi konne Dubai Racing.
 
Dubai One
Dubai Sports 4

Obok opisanych panarabskich gigantów medialnych, na satelitach Badr/Es’hail znajdziemy po kilka kanałów państwowych nadawców z Kataru, Bahrajnu, Omanu, Kuwejtu, Sudanu, Mauretanii, Tunezji, Maroka czy Palestyny. Oferta jest zróżnicowana i specyficzna pod względem egzotyki każdego kraju. Dla fanów sportu są też transmitowane sportowe kanały telewizyjne typu Palestine Sport, Saudi Sport, Sudan Sport, Bahrain Sport, Oman TV Sport, Kuwait Sport i Arryadia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama