reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tech for Good” w CNN International

dodano: 2020-08-08 05:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „Tech for Good” W weekend 8-9 sierpnia br. CNN International zaprezentuje nowy, 30-minutowy program o technologiach, które zmieniają życie ludzi i pomagają im w pokonywaniu indywidualnych przeszkód w realizowaniu pasji - zatytułowany „Tech for Good”. Jak zapowiada nadawca, prowadząca Kristie Lu Stout podzieli się z widzami inspirującymi historiami z różnych zakątków świata. Nowa seria będzie dostępna także na platformie internetowej stacji.

CNN International „Tech for Good”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pierwszym z czterech odcinków serii „Tech for Good” CNN International spotyka pięciu artystów, którzy wykorzystali moc technologii do twórczej ekspresji.

Lu Stout rozpoczyna program od rozmowy z Kyungho Jeonem, niewidomym perkusistą z Korei Południowej. Na początku mogło się wydawać, że przez problemy ze wzrokiem jego marzenia o graniu w orkiestrze są poza zasięgiem. Jednak Jeon znalazł na to sposób - został współtwórcą dotykowej batuty, która zawiera czujniki wychwytujące nawet niewielkie ruchy. Następnie są one przesyłane za pomocą sygnałów radiowych do wibrujących urządzeń przymocowanych do nadgarstków lub kostek muzyków, które pozwalają im śledzić ruchy dyrygenta i występować z zespołem.
 
Artystka Colleen Flanigan z nadbrzeżnego miasta Santa Cruz w Kalifornii na własne oczy widziała zagrożenia dla morskiej bioróżnorodności. CNN International poznaje sposób, w jaki Flanigan połączyła swoje dwa światy - sztuki i aktywizmu - używając aplikacji Google Tilt Brush do projektowania siedlisk rafowych dla zagrożonych wyginięciem organizmów. System ten umożliwia użytkownikom tworzenie obrazów 3D za pomocą urządzenia sterującego, które naśladuje pędzel i tym samym dosłownie pozwala ożywiać ich pomysły.

Technologie asystujące to branża rozwijająca się bardzo dynamicznie. Lu Stout rozmawia z Sarah Ezekiel, której stwardnienie zanikowe boczne (ALS), choroba uniemożliwiająca mówienie i poruszanie się, nie przeszkodziło jej w tworzeniu sztuki. Ezekiel korzysta z technologii EyeGaze firmy Tobii Dynavox służącej do malowania za pomocą ruchu oczu. Opowiada o procesach twórczych przyświecających jej pracom i wyjaśnia, w jaki sposób urządzenie pozwoliło jej odzyskać kontrolę nad własnym życiem.
 
Z kolei filmowcowi Chase’owi Burtonowi technologia umożliwiła zupełnie nowe doświadczanie muzyki. CNN prezentuje artystę, który właśnie pracuje nad ścieżką dźwiękową, używając do tego specjalnej, wyposażonej w system wibracji „kamizelki”, która stymuluje poszczególne części ciała i tym samym pozwala na odczuwanie muzyki, bez konieczności jej słyszenia - Chase Burton jest osobą niesłyszącą. Opisuje tę technologię nie jako kompensacyjną, ale całkowicie nową, holistyczną metodę pozwalającą rozumieć muzykę w innym wymiarze - skierowaną zarówno do głuchoniemych, jak i słyszących. 

Ostatnią bohaterką programu „Tech for Good” jest indyjska gwiazda YouTube’a - Gangavva. Technologia zmieniła życie rolniczki, gdy ta zaczęła występować w serii filmów zatytułowanych „My Village Show”. Kanał przyniósł jej ogromną popularność w sieci, zbierając miliony wyświetleń i gromadząc rzesze subskrybentów, a także zapewnił stały dochód całej wiosce, w której mieszka Gangavva (dane za WarnerMedia). 

Premiera „Tech for Good” odbędzie się w CNN International w następujących terminach: w sobotę, 8 sierpnia br. o 7:30 CET i 12:00 CET, w nocy z soboty na niedzielę, z 8 na 9 sierpnia br. o 4:00 CET, w niedzielę, 9 sierpnia br. o 7:00 CET i 19:00 CET.

„Tech for Good” - emisja w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama