reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Armenia: Nie będzie rosyjskich kanałów w NTC

dodano: 2020-08-10 17:56
autor: RO | źródło: obob.tv

Kanał ARM 1 Armenia Armenia w najbliższej przyszłości ograniczy nadawanie rosyjskich stacji telewizyjnych w swoim kraju. Zmiany obejmą krajowy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej.

https://img.tsn.ua/cached/1572404989/tsn-c458e64851561f73ec5a071df604b604/thumbs/1340x530/ad/e2/9fb1
Armenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Służba prasowa Prezydenta Armenii poinformowała, że głowa państwa Armen Sarkisjan podpisał ustawę „O mediach audiowizualnych”. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, bezpłatne nadawanie cyfrowe powinno być wolne od zagranicznych kanałów telewizyjnych.

W Republice Armenii naziemna telewizja cyfrowa wygląda inaczej w Erywaniu, a inaczej w regionach. O ile w stolicy jest nadawanych 18 kanałów telewizyjnych, wśród których są trzy rosyjskie i jeden amerykański (CNN), to w regionach jest tylko 9 kanałów.

W skład głównego multipleksu wchodzi RTR Planeta, będący międzynarodową wersją głównego kanału państwowego w Rosji (Rossija 1).

Pakiet satelitarny przeznaczony do retransmisji w regionach Armenii jest nadawany na satelicie Intelsat 33e (60°E) na częstotliwości 11,498 GHz, pol. H (SR: 7270, FEC: 9/10; DVB-S2/8PSK). Oferta jest zaszyfrowana w systemie BISS. Multipleks ten będzie musiał opuścić RTR Planeta.

Jedynym rosyjskim kanałem, który ma zezwolenie, by nadawać naziemnie w Erywaniu, to reprezentujący Wspólnotę Niepodległych Państw kanał telewizyjny Mir.

Obok RTR Planeta, z naziemnej telewizji w stolicy powinny też zniknąć Pierwyj, Rossija-K i amerykański kanał informacyjny CNN.

Wykluczenie rosyjskich kanałów z publicznej dystrybucji w republice zakaukaskiej wywołało już reakcję Federacji Rosyjskiej. W szczególności Związek Dziennikarzy Rosji wyraził swoje zaniepokojenie tym faktem. Jednak rosyjskie kanały, jeżeli znikną z naziemnej telewizji, to nadal będą dostępne w sieciach kablowych.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama