reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Armenia: Nie będzie rosyjskich kanałów w NTC

dodano: 2020-08-10 17:56
autor: RO | źródło: obob.tv

Kanał ARM 1 Armenia Armenia w najbliższej przyszłości ograniczy nadawanie rosyjskich stacji telewizyjnych w swoim kraju. Zmiany obejmą krajowy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej.

https://img.tsn.ua/cached/1572404989/tsn-c458e64851561f73ec5a071df604b604/thumbs/1340x530/ad/e2/9fb1
Armenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Służba prasowa Prezydenta Armenii poinformowała, że głowa państwa Armen Sarkisjan podpisał ustawę „O mediach audiowizualnych”. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, bezpłatne nadawanie cyfrowe powinno być wolne od zagranicznych kanałów telewizyjnych.

W Republice Armenii naziemna telewizja cyfrowa wygląda inaczej w Erywaniu, a inaczej w regionach. O ile w stolicy jest nadawanych 18 kanałów telewizyjnych, wśród których są trzy rosyjskie i jeden amerykański (CNN), to w regionach jest tylko 9 kanałów.

W skład głównego multipleksu wchodzi RTR Planeta, będący międzynarodową wersją głównego kanału państwowego w Rosji (Rossija 1).

Pakiet satelitarny przeznaczony do retransmisji w regionach Armenii jest nadawany na satelicie Intelsat 33e (60°E) na częstotliwości 11,498 GHz, pol. H (SR: 7270, FEC: 9/10; DVB-S2/8PSK). Oferta jest zaszyfrowana w systemie BISS. Multipleks ten będzie musiał opuścić RTR Planeta.

Jedynym rosyjskim kanałem, który ma zezwolenie, by nadawać naziemnie w Erywaniu, to reprezentujący Wspólnotę Niepodległych Państw kanał telewizyjny Mir.

Obok RTR Planeta, z naziemnej telewizji w stolicy powinny też zniknąć Pierwyj, Rossija-K i amerykański kanał informacyjny CNN.

Wykluczenie rosyjskich kanałów z publicznej dystrybucji w republice zakaukaskiej wywołało już reakcję Federacji Rosyjskiej. W szczególności Związek Dziennikarzy Rosji wyraził swoje zaniepokojenie tym faktem. Jednak rosyjskie kanały, jeżeli znikną z naziemnej telewizji, to nadal będą dostępne w sieciach kablowych.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...
reklama