reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały i VOD od Canal+ wkrótce w Play Now TV Box

dodano: 2020-08-10 20:41 | aktualizacja: 2020-08-11 14:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Play/satkurier.pl

Play Now TV Box Play Communications poinformował w raporcie finansowym i operacyjnym za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2020 roku, że na koniec czerwca miał 59,2 tys. klientów usługi Play Now TV Box. Oznacza to wzrost o 11,9 tys. w drugim kwartale (na koniec marca z Play Now TV Box korzystało 47,3 tys. klientów). Play Communications jest podmiotem dominującym grupy Play. Jej spółką zależną jest P4, operator marki Play.

Play
Play Now TV Box


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Play odnotował ponad trzykrotny wzrost liczby klientów Play Now TV Box. Co ciekawe Jean Marc Harion, prezes P4, zdradził, że wkrótce oferta Play Now TV Box zostanie wzbogacona o dostęp online do liniowych kanałów TV i bibliotek VOD od CANAL+.
 

Po okresie, w którym nasza uwaga skupiała się na zabezpieczeniu ciągłości działania i zapewnieniu wsparcia klientom w związku z pandemią COVID-19, w drugiej połowie drugiego kwartału stopniowo powróciliśmy do normalnego działania. 4 maja ponownie otworzyliśmy nasze punkty sprzedaży w centrach handlowych, a obecnie w naszej siedzibie pracuje blisko jedna trzecia pracowników.

Wraz z zawieszeniem, a następnie odwołaniem aukcji częstotliwości 5G w paśmie C, która najprawdopodobniej nie zostanie wznowiona w tym roku, ponownie koncentrujemy nasze inwestycje na szybszej budowie stacji bazowych oraz na zwiększeniu przepustowości naszej sieci, w tym na zwiększeniu zasięgu technologii 5G z wykorzystaniem już posiadanych przez nas częstotliwości.

Ponadto, z powodzeniem uruchomiliśmy nowe plany mobilnego i domowego Internetu oferujące dostęp do 5G. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na proste rozwiązania komunikacyjne uruchomiliśmy pierwszą w Polsce własną usługę czatu RCS. Kontynuujemy również rozbudowę naszej oferty telewizyjnej o kanały informacyjne TVN dodane do naszych pakietów telewizyjnych, natomiast podpisanie umowy z CANAL+ wkrótce wzbogaci ofertę Play Now TV Box o dostęp online do liniowych kanałów TV i bibliotek VOD CANAL+

- powiedział Jean Marc Harion, prezes P4.

Redakcja satkurer.pl zwróciła się do Play z prośbą o podanie dodatkowych szczegółów odnośnie komunikatu.
 

- Już wkrótce Play Now zapewni dostęp do treści linearnych oraz VOD CANAL+. Klienci operatora będą mogli w wygodny sposób płacić za usługę na jednej fakturze od Play. Play Now razem z dekoderem Play Now TV Box stale wzbogaca swoją ofertę i stanowi centrum rozrywki otwarte na dostawców treści najwyższej jakości obecnych na platformie Android TV, takich jak CANAL+ - powiedziała dla satkurier.pl Ewa Sankowska-Sieniek, kierownik biura prasowego Play.

Wydaje się, że współpraca będzie polegała jedynie na możliwości opłacania usługi OTT CANAL+ na jednym rachunku (Play Now TV Box to usługa abonamentowa, nie prepaid), być może na promocyjnych warunkach, oraz na ewentualnym dodaniu tej usługi do strony głównej interfejsu Play Now TV Box - tak samo jak ma to teraz miejsce w przypadku np. Netflixa. Jak wiadomo, z OTT CANAL+ od samego początku można korzystać na TV Boxie od Play, gdyż jest to urządzenie Android TV. Wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play.

Play Now TV Box, uruchomiona komercyjnie w kwietniu 2019 roku, to niezależna od sieci usługa OTT TV na telewizory, zapewniająca jedną platformę dostępu do kanałów telewizji liniowej, bibliotek VOD i platform streamingowych, takich jak HBO GO, Netflix i Amazon Prime Video. Świadczona jest na dekoderach TV Box. Więcej na temat usługi można się dowiedzieć pod tym linkiem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...
reklama