reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ może wycofać się z francuskiej TNT

dodano: 2020-08-03 16:30 | aktualizacja: 2020-08-11 16:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Digital TV Research/20minutes.fr

Canal+ Okazuje się, że CANAL+ może wycofać się z platformy cyfrowej telewizji naziemnej TNT we Francji po wygaśnięciu licencji pod koniec tego roku, w zależności od warunków narzuconych przez francuski rząd - tak twierdzi dyrektor generalny Vivendi, Arnaud de Puyfontaine. Transmisja w naziemnej telewizji cyfrowej TNT stanowi obecnie około 400 tys. widzów francuskiej bazy CANAL+ Group i zaledwie 2 proc. przychodów. Dlatego ewentualne wycofanie się z TNT nie miałoby większego wpływu na finanse - jedynie wizerunkowo nie byłoby to dobrze przyjęte przez francuskich widzów.

satkurier.pl
TNT France NTC DTT logo Canal+ 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobno „wszystkie opcje dotyczące licencji CANAL+ w TNT są nadal otwarte, w tym też taka opcja, że licencja nie zostanie przedłużona”.

CANAL+ we Francji ma pewne wątpliwości i zastanawia się, czy warto odnowić tę częstotliwość TNT, która wiąże się z wysokimi kosztami i bardzo restrykcyjnymi zobowiązaniami. Na razie wzrost wynikający z międzynarodowej działalności CANAL+ jest „bardzo atrakcyjny”, ale sama Francja „wciąż znajduje się na rozdrożu”.

- Jeśli chodzi o proces odnowienia, musimy pozostawić każdą opcję otwartą i zobaczyć, jakie byłyby warunki, na jakich moglibyśmy odnowić, oraz wziąć pod uwagę zalety i wady.

CANAL+ może opuścić TNT
CANAL+ bierze pod uwagę kilka parametrów, aby rozważyć zalety i wady obecności w naziemnej telewizji cyfrowej TNT. W ostatnich latach rynek telewizyjny we Francji bardzo się zmienił. Za niekorzystne uznano zmianę VAT-u. Patrząc na zaostrzenie opodatkowania we Francji, CANAL+ widzi swoją przyszłość w naziemnej telewizji cyfrowej TNT coraz bardziej problematycznie.

Latem ubiegłego roku zorganizowano konsultacje społeczne przed ogłoszeniem zaproszenia od CSA. W konsultacjach uczestniczyli CANAL+, Arte, M6 i TF1 (główni nadawcy) i okazało się, że żaden z nich nie rozważa możliwości zastąpienia CANAL+ innym kanałem, jeśli ten ostatni zdecyduje się na wycofać się z TNT. Co ciekawe CANAL+ okazał się jedynym kandydatem, który przesłał plik z aplikacją do CSA. Ta aplikacja dotyczyła przedłużenia licencji własnego kanału na TNT 4, która zacznie obowiązywać 5 grudnia 2020 roku. Wcześniej sam CANAL+ musi zdecydować, czy chce tam zostać, czy zrezygnuje.

Głównym powodem wycofania byłyby bardzo wysokie koszty stworzenia oferty płatnej dystrybucji.
Gdyby CANAL+ został wycofany z TNT, to miałoby to wpływ na 10% jego subskrypcji, czyli 0,5 mln widzów. Do tej liczby abonentów należy dodać 200 tys. abonentów, którzy używają TNT jako drugiego ekranu w gospodarstwie domowym.

Baza francuskich abonentów CANAL+ Group wyniosła 8,557 mln, nieco więcej, dzięki umowie o wyłącznej dystrybucji z Disney+, która, jak twierdzi, zostanie rozszerzona na partnerów dystrybucyjnych, w tym francuskich dostawców usług internetowych. Na początku czerwca grupa została również wyłącznym francuskim dystrybutorem kanałów beIN Sports dla dystrybutorów zewnętrznych na następne 5 lat. To dało wzrost, bo wcześniej były tylko tendencje spadkowe i toi dramatyczne. Całej grupie CANAL+ ratunek dawały dobre wyniki z Polski, Afryki i Wietnamu.

Źródło: digitaltveurope.com  20minutes.fr  alloforfait.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Antena Famaval 100 TRX EL grafit

Wersja WZMOCNIONA portugalskiej anteny offsetowej firmy Famaval 100 TRX EL...

160 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama