reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kraina Lovecrafta” w HBO, HBO2 i HBO3

dodano: 2020-08-11 14:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: HBO/satkurier.pl

HBO „Kraina Lovecrafta” „Kraina Lovecrafta” („Lovecraft Country”) to nowy serial HBO, oparty na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule. Showrunnerką i producentką jest Misha Green, a producentami są m.in. J.J. Abrams oraz Jordan Peele. Premiera „Krainy Lovecrafta” w HBO i HBO GO odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 16 na 17 sierpnia br. W późniejszych terminach serial ten zobaczą widzowie kanałów HBO2 i HBO3. Serial wyprodukowany został przez spółki Afemme, Inc., Bad Robot Productions i Monkeypaw Productions, we współpracy z Warner Bros. Television.

HBO „Kraina Lovecrafta”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Produkcja śledzi losy Atticusa Freemana (w tej roli Jonathan Majors), który wraz ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Letitią (Jurnee Smollett-Bell) oraz wujem George'm (Courtney B. Vance) wyrusza z Chicago w podróż przez Amerykę lat 50. ubiegłego wieku, aby odnaleźć zaginionego ojca (Michael Kenneth Williams). Ich wyprawa szybko przeradza się w walkę o przetrwanie, podczas której bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z rasistowskim terrorem „białej Ameryki”, ale także przerażającymi potworami rodem z powieści „Lovecrafta”.

W rolach głównych w serialu występują: Jonathan Mayors („The Last Black Man in San Francisco”), Jurnee Smollett-Bell („Czysta krew” i „Ptaki nocy”), Aunjanue Ellis („Jak nas widzą”), Abbey Lee („Mad Max: Na drodze gniewu”), Jada Harris („Rezydent„), Wunmi Mosaku („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”) oraz Michael Kenneth Williams („Prawo ulicy” i  „Zakazane imperium”). W pozostałych rolach grają: Courtney B. Vance („Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks” i „American Crime Story”), Jamie Chung („Dawno, dawno temu”), Jamie Neumann („Kroniki Times Square”), Jordan Patrick Smith („Wikingowie”) i Tony Goldwyn („Skandal”).

Obowiązki producentki wykonawczej oraz showrunnerki Krainy Lovecrafta pełni Misha Green („Underground” i „Synowie Anarchii”). Pozostałymi producentami wykonawczymi są: J.J. Abrams („Zagubieni”) Jordan Peele („Uciekaj!”), Bill Carraro („Ucieczka z Dannemory”), Yann Demange („Kokainowy Rick”), który także wyreżyserował pierwszy odcinek, oraz Daniel Sackheim, będący jednocześnie reżyserem drugiego i trzeciego odcinka. Producentem wykonawczym odcinka pierwszego jest również David Knoller. Serial wyprodukowany został przez spółki Afemme, Inc., Bad Robot Productions i Monkeypaw Productions we współpracy z Warner Bros. Television.

Produkcja powstała na podstawie powieści Matta Ruffa o tym samym tytule.

Premiera serialu HBO „Kraina Lovecrafta” („Lovecraft Country”) zaplanowana została w HBO i HBO GO - pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO w poniedziałek, 17 sierpnia br. od rana, a premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską, czyli o godzinie 3:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 16 na 17 sierpnia br. W HBO3 serial będzie miał swoją premierę w poniedziałek, 17 sierpnia br. o godzinie 21:00, a w HBO2 w sobotę, 22 sierpnia br. o godzinie 23:00. Kolejne odcinki w tych kanałach swoje premiery będą miały co tydzień. Serial składa się z 10 odcinków (więcej tutaj).
 
Jurnee Smollett-Bell w samochodzie Packard w serialu „Kraina Lovecrafta”, foto: WarnerMedia
Jurnee Smollett-Bell w samochodzie Packard w serialu „Kraina Lovecrafta”, foto: WarnerMedia


„Kraina Lovecrafta” - emisja w HBO, HBO2 i HBO3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny 48/100

Bezinwazyjny stojak dla anteny satelitarnej o średnicy rury 48mm i...

450 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

479 zł Więcej...
reklama