reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce premiera nowego TV Boxa w ofercie Play Now TV

dodano: 2020-08-11 15:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Play Now TV Jak dowiedział się satkurier.pl, Play już wkrótce wprowadzi do oferty nowy model TV Boxa na potrzeby usługi Play Now TV. Aktualnie klientom proponowany jest Sagem DIW362, a na dniach zaprezentowany zostanie SDMC DV8545-T2/C. Nowe urządzenie nie dość, że będzie dodatkowo obsługiwało DVB-T2 (Sagem wspiera dla telewizji naziemnej tylko DVB-T), to będzie miało mocniejsze podzespoły, przez co ma działać znacznie szybciej niż obecny TV Box.

Play Now TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oficjalna prezentacja nowego TV Boxa w ofercie Play Now TV, w tym przedstawienie jego specyfikacji technicznej i wyglądu, ma nastąpić już wkrótce, wynika z informacji satkurier.pl. Ze strony internetowej producenta - chińskiej firmy SDMC, można się już teraz dowiedzieć, że model DV8545-T2/C jest oparty o układ Amlogic S905X2 z procesorem ARM Cortex-A53 (4 rdzenie, 2 GHz) i grafiką Mali-G31 MP2 850 MHz. Takie podzespoły zapewniają bardzo wysoką wydajność na poziomie 18400 DMIPS.

Dodajmy, iż aktualnie oferowany model Sagem DIW362 posiada 2-rdzeniowy procesor Broadcom BCM72604 taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Pozwala to na wydajność wynoszącą 7000 DMIPS.

Na razie nie wiemy, na jakie parametry pamięciowe dla SDMC DV8545-T2/C zdecydował się Play - czy jest to RAM DDR4 2 GB czy też 4 GB. Model Sagem jest wyposażony w 2 GB pamięci RAM. Odnośnie pamięci flash też są różne opcje - od 8 GB do nawet 64 GB, aczkolwiek nie jest to aż taki istotny parametr, gdyż 8 GB na oprogramowanie i dodatkowo zainstalowane aplikacje to całkiem przyzwoita pojemność. Model Sagem oferuje 8 GB pamięci flash.

Z innych nowości ciekawostką mogłaby być obecność dodatkowego portu USB, w wersji 3.0. Można się też spodziewać nowszej wersji Android TV niż dotychczas.

Oczywiście zarówno nowy model SDMC DV8545-T2/C, jak i obecny Sagem DIW362 obsługują rozdzielczość 4K z HDR. Oba te streaming boxy pozwalają na odbiór niekodowanej cyfrowej telewizji kablowej lub naziemnej.

Więcej na temat dotychczasowego TV Boxa i usługi Play Now TV Box można dowiedzieć się pod tym linkiem.

Dodajmy, iż drugą nowością Play, jaka zostanie ogłoszona w najbliższym czasie, będzie nawiązanie współpracy z CANAL+. Już wkrótce Play Now zapewni dostęp do treści linearnych oraz VOD CANAL+, klienci operatora będą mogli w wygodny sposób płacić za usługę na jednej fakturze od Play, dowiedział się satkurier.pl.

Na koniec czerwca br. z usługi Play Now TV Box korzystało 59,2 tys. klientów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

2 250 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

299 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...