reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co dalej z projektem NBC Sky World News?

dodano: 2020-08-12 18:28
autor: RO | źródło: deadline.com

Sky News NBC 360px Comcast, będący właścicielem Sky, po cichu porzucił plany wykorzystania zasobów informacyjnych NBC i brytyjskiego nadawcy płatnej telewizji Sky, aby uruchomić międzynarodowy kanał informacyjny o nazwie NBC Sky World News.

nbc news sky logo 760px.png


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Źródła NBC News poinformowały, że ambicje związane z premierą kanału latem br. zostały odłożone na półkę w związku z pandemią koronawirusa. Nie wykluczają powrotu do projektu, ale obecnie nie jest on postrzegany jako komercyjnie opłacalny. O tej sprawie już pisaliśmy w kwietniu, że jednak nie będzie NBC Sky World News.

The Financial Times podał, że w środę o decyzji poinformowano ponad 50 pracowników nowego kanału informacyjnego. Przejdą teraz przez okres konsultacji, aby określić ich przyszłość w imperium Comcast.

Prezes NBC News, Andy Lack, określił swoją wizję kanału w styczniu, ujawniając, że będzie on konkurował z CNN International i BBC World News. Planował zatrudnienie zespołu 100-200 pracowników, a także wykorzystać dorobek 3500 dziennikarzy z NBC i Sky News.

Kanał byłby nadzorowany przez Deborah Turness, szefową NBC News International i byłą redaktorkę ITV News w Wielkiej Brytanii. Dla projektu przewidziano siedzibę w kampusie Sky w Osterley w zachodnim Londynie.

NBC News odmówiło komentarza.

Źródło: deadline.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama