reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co dalej z projektem NBC Sky World News?

dodano: 2020-08-12 18:28
autor: RO | źródło: deadline.com

Sky News NBC 360px Comcast, będący właścicielem Sky, po cichu porzucił plany wykorzystania zasobów informacyjnych NBC i brytyjskiego nadawcy płatnej telewizji Sky, aby uruchomić międzynarodowy kanał informacyjny o nazwie NBC Sky World News.

nbc news sky logo 760px.png


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Źródła NBC News poinformowały, że ambicje związane z premierą kanału latem br. zostały odłożone na półkę w związku z pandemią koronawirusa. Nie wykluczają powrotu do projektu, ale obecnie nie jest on postrzegany jako komercyjnie opłacalny. O tej sprawie już pisaliśmy w kwietniu, że jednak nie będzie NBC Sky World News.

The Financial Times podał, że w środę o decyzji poinformowano ponad 50 pracowników nowego kanału informacyjnego. Przejdą teraz przez okres konsultacji, aby określić ich przyszłość w imperium Comcast.

Prezes NBC News, Andy Lack, określił swoją wizję kanału w styczniu, ujawniając, że będzie on konkurował z CNN International i BBC World News. Planował zatrudnienie zespołu 100-200 pracowników, a także wykorzystać dorobek 3500 dziennikarzy z NBC i Sky News.

Kanał byłby nadzorowany przez Deborah Turness, szefową NBC News International i byłą redaktorkę ITV News w Wielkiej Brytanii. Dla projektu przewidziano siedzibę w kampusie Sky w Osterley w zachodnim Londynie.

NBC News odmówiło komentarza.

Źródło: deadline.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...
reklama