reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy tworzą agencję cybernetyczną

dodano: 2020-08-11 20:51 | aktualizacja: 2020-08-12 22:29
autor: DP | źródło: MDR/stk.sachsen-anhalt.de

Cyber  agentur agencja niemcy 360px.jpg Dopiero półtora roku po pierwszym ogłoszeniu oficjalnie została utworzona nowa agencja cybernetyczna niemieckiego rządu federalnego z tymczasową siedzibą w Halle. Niemieckie Ministerstwo Obrony ogłosiło we wtorek 11 sierpnia w Berlinie, że został podpisany odpowiedni dokument, a  minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer mówiła o „kamieniu milowym w ochronie niemieckich systemów informatycznych”.

© Staatskanzlei
Cyber agentura agencja niemcy760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa agencja jest współfinansowana przez niemieckie Ministerstwo Obrony i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ma na celu inicjowanie i promowanie projektów badawczych poprawiających bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne w cyberświecie. W tym celu agencja zostanie dofinansowana kwotą 350 mln euro do 2023 roku.

Bezpośrednio w agencji ma powstać do 100 miejsc pracy. Nowy obiekt ma początkowo siedzibę w Halle, ale w przyszłości ma znajdować się na lotnisku Lipsk / Halle.

Agencja ma mieć swoją siedzibę w regionie Halle i Lipska ze względu na strukturalne zmiany spowodowane rezygnacją z węgla brunatnego.  Dyrektorem badawczym agencji cybernetycznej jest Christoph Igel, który zanim przeszedł do Bundeswehry, był głównym szefem Niemieckiego Centrum Badawczego Sztucznej Inteligencji, a teraz przejął rozwój nowej agencji cybernetycznej. Pierwszym pilnym zadaniem będzie przyciągnięcie najlepszych umysłów w Niemczech na temat cyberbezpieczeństwa.

W październiku odbędzie się ceremonia otwarcia w Halle. Początek agencji cybernetycznej był kilkakrotnie odkładany. Poszukiwania lokalizacji trwały początkowo dłużej niż planowano.

Źródło: infosat.de  www.mdr.de  sachsen-anhalt.de

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD Combo

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 290 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...
reklama