reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta podniesie abonament

dodano: 2020-08-11 22:44 | aktualizacja: 2020-08-12 20:27
autor: RO | źródło: obob.tv/satkurier.pl

Telekarta Telekarta, trzecia co do wielkości platforma DTH w Rosji, poinformowała o nadchodzącej podwyżce abonamentu na początku września 2020 roku. Charakterystyczne jest jednak to, że wzrost kosztów usług w tej platformie odbywa się „etapowo".

orion_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpierw podniesiona została comiesięczna opłata za pakiet Master.
Następnie podjęto decyzję o wzroście kosztów wymiany sprzętu i tak dalej. Teraz wiadomo, że wyższa cena będzie obowiązywać kluczowy pakiet Lider, najpopularniejszy wśród abonentów z liczbą ponad 200 kanałów TV.

Jak zareagują abonenci na podniesienie cen, pokaże czas. Tymczasem od 7 września 2020 r. pakiet Lider będzie droższy o 300 rubli przy płatności rocznej i o 20 rubli przy opłacie za miesiąc. Podsumowując, roczna subskrypcja wyniesie 2290 rubli, a miesięczna 269 rubli.

Wcześniej operator podniósł koszt rocznej opłaty za pakiet Master o 100 rubli, który liczy 130 kanałów telewizyjnych.

Po zmianach, platforma Telekarta, należąca do grupy firm Orion, skorygowała swoją skalę taryfową na najbliższą przyszłość. Najprawdopodobniej cena pakietu Premier (3990 rubli/rok lub 399 rubli/miesiąc) nie ulegnie zmianie. Jednak sądząc po koszcie wymiany sprzętu, nie jest to pewne.

Rekomendowany koszt wymiany sprzętu u starych abonentów wynosi teraz 4290 rubli. Abonent przy wymianie otrzymuje warunkowo rok bezpłatnego dostępu do pakietu Premier.

Obecnie Telekarta ma problem z nowym budżetowym sprzętem wymiany dla kart Irdeto, którego nie ma w sprzedaży u dystrybutorów. Pozostałe w magazynach odbiorniki Humax M1 sprzedawane są po cenie wyższej od wskazanej ceny wymiany dla abonentów. Nie wiadomo jeszcze, czy nowe urządzenia EVO 09 będą dostarczane z obsługą kart dostępu warunkowego Irdeto.

Telekarta jest nadawana dla części zachodniej Federacji Rosyjskiej z satelitów Horizons 2 i Intelsat 15 z pozycji 85°E. Dla części wschodniej działa platforma Telekarta Wostok na satelicie Express-AM5 (140°E). Transmisja jest szyfrowana w systemach dostępu warunkowego Irdeto i Conax.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

79 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...
reklama