reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

100. rocznica Bitwy Warszawskiej w TVP

dodano: 2020-08-13 20:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Wojna Światów TVP telewizja polska 360px.jpg W sobotę, 15 sierpnia 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, która pozwoliła zachować niepodległość odradzającej się Rzeczypospolitej i uratowała Europę przed bolszewizmem. W związku z uroczystymi obchodami tego zwycięstwa i Święta Wojska Polskiego, Telewizja Polska przygotowała bogatą ofertę programową. Widzowie obejrzą m.in.: zrekonstruowane filmy „Wojna Światów” i „Szaleńcy” oraz widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”. Nie zabraknie transmisji oficjalnych uroczystości i wydarzeń specjalnych.

TVP
TVP telewizja Polska 100 rocznica bitwy warszawskiej 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W TVP1 o godz. 11:40 transmisja uroczystości Święta Wojska Polskiego.

Ponadto na antenie o godz. 15:30 film dokumentalny Piotra Mikołajczaka „Portret przeszłości – 1920”, w którym zaprezentowane zostaną m.in. pozyskane z europejskich archiwów zdjęcia przedstawiające ofensywę Sowietów na Warszawę.

Jedynka o godz. 20:45 zaprasza na spektakularne widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”, które odbędzie się na arenie PGE Narodowy. Wystąpią m.in.: Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski, czy Katarzyna Cerekwicka. Narrator podczas pokazu przeniesie widzów do wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu.

W niedzielę, 16 sierpnia w TVP1 o godz. 20:30 uroczysta premiera filmu dokumentalnego Krzysztofa Talczewskiego i Mirosława Borka „Wojna Światów”, który powstał w oparciu o zrekonstruowane filmy archiwalne z wojny polsko-sowieckiej.

15 sierpnia w nowej graficznej oprawie wystartuje jesienna ramówka TVP Historia.
Na antenie pojawią się nowe programy, w tym o godz. 19:00 prowadzony przez Przemysława Babiarza i Macieja Kurzajewskiego teleturniej „Giganci Historii”. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej o godz. 15:35 antena pokaże telewizyjną premierę największej polskiej produkcji kinowej 20-lecia międzywojennego „Szaleńcy” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego.

TVP Info przez cały weekend będzie transmitować i relacjonować najważniejsze uroczystości i wydarzenia, które będą miały miejsce m.in. w Warszawie i Ossowie.

Na vod.tvp.pl dostępne będą m.in. premiery filmów i programów, w tym: „Wojna Światów” i „Giganci Historii”.

Całość oferty Telewizji Polskiej z tej okazji jest tu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...
reklama