reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-21 - 2021-04-22 - 2021-04-23

Letnie Grand Prix 2020 w Wiśle w TVP i Eurosporcie 1

dodano: 2020-08-17 15:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Narty_Stoch_Eurosport_360px.jpg Wyjątkowo długo na pierwsze zawody Letniego Grand Prix musieli w tym roku czekać polscy skoczkowie. W piątek 21 sierpnia  br. zainaugurują wreszcie cykl na igelicie. Transmisje LGP w Wiśle w TVP 1, TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej. Konkursy drużynowy i indywidualny LGP 2020 w Wiśle pokaże też stacja Eurosport.

Skoki narciarskie TVP Sport Letnie Grand Prix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2020 – kalendarz

Letni „Puchar Świata" jest w tym roku mocno okrojony ze względu na pandemię koronawirusa. Już wcześniej odwołane zostały konkursy w Courchevel, Hinzenbach i Klingenthal, pod koniec lipca na podobny ruch zdecydowali się organizatorzy zmagań w Czajkowskim i Szczyczyńsku. Pojawiały się doniesienia, że Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poprosiła Norwegów o przeprowadzenie dodatkowych zawodów, ale na razie nie podano żadnych oficjalnych informacji. Tym samym w kalendarzu LGP ostała się jedynie Wisła.

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2020 – skład Polaków

Polacy, jako gospodarze zawodów, w kwalifikacjach mają prawo wystawić większą pulę zawodników, korzystając z tzw. grupy krajowej. Trener Michal Doleżal postawił oczywiście na największe gwiazdy, na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą, Maciejem Kotem i Jakubem Wolnym. Wystąpią także Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka.

Kto wystąpi w LGP 2020 w  Wiśle?

Z przyjazdu do Polski już teraz zrezygnował Stefan Kraft. Austriacki skoczek, zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2019/2020, woli udać się na wakacje. Dodatkowo ma też problemy z kręgosłupem. Do Wisły nie wybierają się też Włosi i Japończycy, na czele z Ryoyu Kobayashim. Nie wiadomo, czy na start zdecydują się Norwegowie. Po powrocie do kraju musieliby przejść dziesięciodniową kwarantannę, zgodnie z obowiązującymi w Norwegii przepisami. Na pewno na skoczni zobaczymy z kolei jedną z legend światowych skoków, Austriaka Gregora Schlierenzauera.

Program Letniego Grand Prix w Wiśle

Zawody w Wiśle potrwają w sumie trzy dni. W piątek 21 sierpnia odbędą się kwalifikacje. Dzień później rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a rywalizacja zakończy się niedzielnym konkursem indywidualnym. Ze względu na odwołanie większości konkursów nie będzie prowadzona klasyfikacja LGP. Transmisje w TVP 1, TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji.

Plan transmisji:

21 sierpnia (piątek)
17:35 Kwalifikacje, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport

22 sierpnia (sobota)
17:05 Konkurs drużynowy, TVP 1 (od 17:25 w TVP 1), TVP Sport, tvsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport, Eurosport 1 (studio od 17:00)

23 sierpnia (niedziela)
17:05 Konkurs indywidualny, TVP 1 (od 17:25 w TVP 1), TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport, Eurosport 1 (studio od 17:00)
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...
reklama