reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN Money Switzerland do wyłączenia

dodano: 2020-08-18 10:28 | aktualizacja: 2020-08-18 10:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/swissinfo

CNN Money Switzerland CNNMS logo red 360px.jpg Szwajcarski kanał informacyjny CNN Money Switzerland zostanie zamknięty po około 2,5 roku działalności. W porozumieniu z WarnerMedia / CNN w Londynie rada dyrektorów, po dokładnym zbadaniu, doszła do wniosku, że niepewność gospodarcza w Szwajcarii związana m.in. z pandemią koronawirusa jest zbyt duża, a rozwój lokalnego rynku reklamowego nie prowadzi do oczekiwań trwałej rentowności, zgodnie z oświadczeniem.

CNNMS
CNN Money Switzerland studio TV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pandemia miała znaczący wpływ na przychody szwajcarskiego CNNMS w ciągu ostatniego półrocza. Zarząd spółki CNNMoney Switzerland SA jednogłośnie zdecydował o ogłoszeniu upadłości, zgodnie z oświadczeniem firmy wydanym w poniedziałek 17 sierpnia br.

- W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wpływ nowej pandemii koronawirusa na przychody CNNMS był znaczący - czytamy w oświadczeniu.

- Przychody firmy gwałtownie spadły, ponieważ jej partnerzy biznesowi (…) anulowali lub przesunęli swoje kontrakty - napisano.

Teraz rozpocznie się likwidacja spółki.
Spółka zapowiedziała, że zrobi wszystko, aby ograniczyć konsekwencje tych decyzji dla 25 pracowników i współpracowników. Na koniec podano nawet, że odnotowano gwałtownie rosnące liczby widzów, najwyraźniej osiągając średnio 150 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie.

CNN Money Switzerland wystartował 24 stycznia 2018 roku jako anglojęzyczna, finansowana z reklam, bezpłatna usługa telewizyjna za pośrednictwem telewizji kablowej, IPTV i Internetu. Kanał był skierowany do kadry kierowniczej, biznesmenów i liderów opinii międzynarodowych korporacji i instytucji z siedzibą w Szwajcarii, którzy są zainteresowani nowościami i nowościami finansowymi i biznesowymi.

Premiera w Szwajcarii była częścią ambicji CNN Worldwide, aby wprowadzić swoją markę CNN Money na arenie międzynarodowej. Niestety nie udało się - to jeden z przypadków upadłości kanału telewizyjnego przez pandemię.

Źródło: broadbandtvnews.com  swissinfo.ch 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama