reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Relacje z 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego w TVP Historia

dodano: 2020-08-19 11:42
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

8. Zamojski Festiwal Filmowy Spotkania z historią W czwartek, 20 sierpnia ruszy 8. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Do 22 sierpnia widzowie obejrzą 14 najnowszych produkcji dokumentalnych, które powalczą o statuetkę „Zamość Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności. Konkursowym projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami. W TVP Historia od czwartku do soboty o godz. 18:00 emitowane będzie studio festiwalowe, które w Zamościu poprowadzi Anna Popek.

8. Zamojski Festiwal Filmowy Spotkania z historią


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gościem specjalnym tegorocznych „Spotkań z historią” będzie Maria Dłużewska - reżyserka, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, laureatka wielu nagród filmowych. Dokumentalistka zaprezentuje swój filmowy warsztat pracy oraz produkcję „Zorza II nad Gdańskiem”.

Wydarzeniom kinowym 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego towarzyszyć będą wystawy muzealne i fotograficzne, koncert, Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej oraz rekonstrukcja historyczna „Zamość 1920”. W trakcie Gali odbędzie się rozdanie nagród oraz koncert Łukasza Jemioły.

Zamojski Festiwal to jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentu historycznego. Biorą w nim udział wybitni twórcy z kraju i zagranicy. Festiwal pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji o momentach ważnych w dziejach Polski.

Organizatorami 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w Zamościu, oraz Miasto Zamość.

Studio Festiwalowe: 20-22 sierpnia w TVP Historia, godz. 18:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

459 zł Więcej...
reklama