reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dezerter” i seriale we wrześniu w Epic Drama

dodano: 2020-08-20 23:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama We wrześniu br. kanał Epic Drama poleca swoim widzom taką produkcję filmową jak „Dezerter”, a także takie seriale jak „Borys Godunow”, „W cieniu” i „Panna Scarlet i komisarz”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2020 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Borys Godunow”
emisja: w środy o 22:30

XVI wiek, Moskwa. Śmierć prawowitego spadkobiercy kończy rządy starożytnej dynastii. Zaczyna się brutalna walka o władzę. Wygrywa ją Borys Godunow - i to on zostaje nowym carem. - Tajemnica jego dojścia do władzy, spiski szlachty, fałszywy pretendent do tronu i zagłada rodu Godunowów: wszystko to znajdziemy w tej ciekawej serii opisującej losy najbardziej zagadkowego cara w historii Rosji - zapowiada nadawca. Pierwsza seria „Borysa Godunowa” otrzymała w Rosji w 2019 roku szereg nominacji do nagród APKiT - między innymi dla „Najlepszego aktora drugoplanowego” (Sergiej Makowieckij), „Najlepszego scenografa” (Ewgenij Kachanow i Anna Łazarewa), a także za „Najlepsze kostiumy i makijaż” (Anastasia Esadze) (więcej tutaj).

„W cieniu”
emisja: w czwartki o 21:30

W latach pięćdziesiątych XX wieku najgorętszym miejscem zimnej wojny nie były Waszyngton ani Moskwa, lecz Helsinki, gdzie KGB (Komitiet Gosudarstwiennoj Biezopasnosti) i CIA (Central Intelligence Agency) walczyły o kontrolę nad Finlandią - małym, skandynawskim krajem wciśniętym między potęgi Wschodu i Zachodu. W miarę narastania napięć pomiędzy mocarstwami tajna fińska grupa agentów Pięść walczy o utrzymanie niezależności swojej ojczyzny i o jedność we własnych szeregach. Zbliżają się fińskie wybory prezydenckie; w miarę jak najnowsza członkini grupy zaczyna odkrywać prawdę o swojej przeszłości, osobista i zawodowa stawka staje się coraz wyższa. Szybko okazuje się, że od działań Pięści zależy przyszłość Finlandii. - Ten obiecujący serial odcisnął znaczące piętno na fińskiej telewizji - czytamy w opisie. Duet reżyserów - Antti-Jussi Annila i Alli Haapasalo - oraz odtwórczyni głównej roli Emmi Parviainen, otrzymali nominacje do nagród Golden Venla za 2020 rok (więcej tutaj).

„Dezerter”
emisja: w sobotę, 12 września br. o 21:30

Lato 1944 roku. Walter, młody, niemiecki żołnierz, walczy w wojnie, która jest już przegrana. Jedzie właśnie na front wschodni, kiedy jego pociąg zostaje wykolejony na skutek wybuchu. Walter żyje - i zamiast do Rosji trafia do niewielkiego oddziału walczącego z partyzantami w polskich lasach. Wkrótce musi wybierać między obowiązkiem i wykonywaniem brutalnych rozkazów sadystycznego dowódcy a głosem sumienia. W dodatku Walter zakochuje się w polskiej partyzantce, Wandzie, która zachodzi z nim w ciążę. Film na podstawie bestsellerowej powieści Siegfrieda Lenza, napisanej w 1951 roku, ale opublikowanej dopiero w 2016 roku, dwa lata po śmierci autora. Książka zyskała dużą popularność w Europie i Azji, kiedy w 2020 roku ukazał się jej angielski przekład. Film był kręcony głównie w Polsce, a ekipa pracująca przy jego produkcji to w większości Polacy. Jedną z głównych ról zagrała polska aktorka Małgorzata Mikołajczak.

„Panna Scarlet i komisarz”
emisja: od wtorku, 15 września br. o 21:30

Serial, którego akcja rozgrywa się w Londynie w latach 50. XIX wieku - a więc w czasach Kuby Rozpruwacza - opowiada o przygodach odważnej i niezależnej Elizy Scarlet. Obdarzona dociekliwym umysłem Eliza zawsze interesowała się bardziej prowadzeniem agencji detektywistycznej odziedziczonej po zmarłym ojcu niż tym, aby zachowywać się „w sposób przystający damie”. Nic jednak nie przygotowało jej na wszystkie niebezpieczeństwa, którym musiała stawić czoła w tej trudnej pracy... Co tydzień widzowie zobaczą nową sprawę kryminalną; przyjrzą się także relacjom Elizy z innymi ludźmi: z komisarzem Williamem Wellingtonem, inwestorem Rupertem Parkerem, gospodynią Ivy i bystrym oszustem Mosesem. Wcielająca się w postać Elizy Scarlet aktorka Kate Phillips była wcześniej znana z serialu „W komnatach Wolf Hall”, również emitowanego w kanale Epic Drama. Później zagrała także rolę w serialu „Peaky Blinders”. Stuarta Martina (komisarz Wellington) widzowie znająz kolei z „Jamestown”, a Ansu Kabia (Moses) wcielał się w postać Eddiego Knighta w serii „Świat w ogniu: Początki”.
 
Małgorzata Mikołajczak w filmie „Dezerter”, foto: Krzysztof Wiktor
Małgorzata Mikołajczak w filmie „Dezerter”, foto: Krzysztof Wiktor
Jannis Niewöhner i Małgorzata Mikołajczak w filmie „Dezerter”, foto: Krzysztof Wiktor
Jannis Niewöhner i Małgorzata Mikołajczak w filmie „Dezerter”, foto: Krzysztof Wiktor
Leonie Benesch w filmie „Dezerter”, foto: Krzysztof Wiktor
Leonie Benesch w filmie „Dezerter”, foto: Krzysztof Wiktor
Jessica Grabowsky w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World
Jessica Grabowsky w serialu „W cieniu”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...