reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przekaz kanału Gold TV HD dostępny dla operatorów

dodano: 2020-08-24 04:53 | aktualizacja: 2020-08-24 10:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

Gold TV W środę, 15 lipca br., w wyniku decyzji nadawcy - spółki Telestar związanej z Michałem Winnickim, obecny na rynku od 2003 roku kanał TO!TV (do 2016 roku pod marką ITV) zmienił nazwę na Gold TV. Stacja pod nową marką, tak samo jak jej poprzedniczka, jest dostępna dla widzów tylko w standardowej rozdzielczości. Czy pojawi się zatem wersja w wysokiej rozdzielczości - Gold TV HD? Do tego zagadnienia na forum.satkurier.pl odniósł się przedstawiciel nadawcy tego kanału.

Gold TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- TO!TV mogło być w HD już w 2016 roku, ale żaden duży operator nie był tym zainteresowany. Jeśli tylko zgłosi się do nas jakiś operator zainteresowany Gold TV HD, to dostanie taki sygnał światłowodem. Gold TV (dawniej TO!TV) jest produkowany w HD od końca czerwca 2016 roku, gdy Telestar wszedł we współpracę z MWE Networks - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy kanału Gold TV.


Przypomnijmy, iż właśnie w 2016 roku zapowiadana była wersja stacji TO!TV w wysokiej rozdzielczości (TO!TV HD), ale ostatecznie nie pojawiła się ona na rynku (więcej tutaj).

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV (więcej tutaj).

Stacja Gold TV (w standardowej rozdzielczości) jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej TO!TV, a więc w ofertach Platformy Canal+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych NTC.

W ofercie Gold TV widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama