reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TivúSat ma 6 mln klientów

dodano: 2020-08-22 16:53 | aktualizacja: 2020-08-24 12:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ilgiornale.it/parabola.cz

Tivusat CAM Black card 4K Rai 4K 360px.jpg Platforma TivúSat pozyskuje kolejnych nowych klientów. Mimo pandemii koronawirusa od marca do maja 2020 r.  liczba klientów tej włoskiej bezpłatnej platformy satelitarnej wzrosła o prawie 0,5 mln. Dzięki temu liczba abonentów przekroczyła 6 mln z aktywowanymi 3,6 mln kart (tj. 10% gospodarstw domowych).

Tivusat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym samym okresie liczba sprzedanych telewizorów 4K we Włoszech podwoiła się w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

TivúSat rośnie nie tylko pod względem liczby klientów, ale także liczby oferowanych kanałów.
TivúSat ma obecnie łącznie 173 bezpłatnych kanałów, z których 55 jest w wysokiej rozdzielczości (HDTV), a 9 w Ultra HD w formacie 4K. Widzowie TivúSat mogą spodziewać się dalszego poszerzenia oferty programowej w rozdzielczości HD od 2021 roku. Dla porównania: we włoskiej naziemnej telewizji cyfrowej liczba kanałów jest o połowę mniejsza i dostępnych jest tylko 9 stacji HD.

Włoscy nadawcy są bardziej przychylni platformie satelitarnej, która obejmuje całe terytorium Włoch i ma szerszą gamę kanałów, w tym stacje zagraniczne. Co więcej, przyszłość telewizji naziemnej we Włoszech jest niepewna.

Podczas trzymiesięcznej blokady Włosi kupowali hurtowo nowe telewizory, większość z obsługą 4K - tylko 10 proc. to były telewizory HD. Rośnie zainteresowanie telewizorami z większym ekranem - zdecydowana większość sprzedawanych telewizorów ma przekątną od 32 do 90 cali. Sprzedano mniej niż 5 proc. telewizorów poniżej 32 cali. 75 proc sprzedanych telewizorów to telewizory smart.

Źródło: parabola.cz  ilgiornale.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...
reklama