reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litwa ogranicza piractwo

dodano: 2020-08-23 23:44
autor: HP | źródło: LRTK/broadbandtvnews

LRTK Litwa litewski 360px.jpg Litewska Komisja ds. Radia i Telewizji (LRTK) twierdzi, że wygrywa z piractwem na Litwie. Zdaniem prezesa Mantasa Martišiusa „przewidziane prawem środki są skuteczne, a blokowanie DNS (Domain Name System) jest uzasadnione". Od grudnia 2019 do sierpnia 2020 LRTK zablokował kopie aż 47 pirackich stron internetowych.

piractwo klawiatura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyniki badań przeprowadzonych przez LRTK jasno i jednoznacznie pokazują, że blokowanie pirackich stron internetowych i ich kopii znacznie ogranicza ruch użytkowników. Istnieją pirackie strony internetowe, których ruch spadł o 60 i więcej procent, a niektóre nawet zostały zamknięte.

LRTK przeprowadziło ankietę za pomocą oprogramowania, które pokazuje całkowitą liczbę odwiedzających w miesiącu.

- Ta metodologia pozwala nam powiedzieć bez spekulacji, czy działania są skuteczne, czy nie. Jeśli po zablokowaniu liczba użytkowników nie zmniejszy się lub nie zmniejszy się bardzo nieznacznie, a  wręcz nawet wzrośnie, to można powiedzieć, że blokowanie pirackich stron internetowych nie działa. Obecne dane pokazują, że tak nie jest.


Według Martišiusa, w okresie kwarantanny wzrosła liczba odwiedzin pirackich stron internetowych na Litwie. LRTK zareagował na to i podjął działania.

- Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę. Kopia oryginalnej pirackiej witryny pojawia się wkrótce po jej zablokowaniu. LRTK monitoruje tę sytuację i podejmuje kroki prawne w celu ochrony praw autorskich w Internecie. Od grudnia 2019 do sierpnia 2020 LRTK zablokował kopie aż 47 pirackich stron internetowych.


1 kwietnia 2019 LRTK legalnie stał się instytucją chroniącą prawa autorskie w internecie. Od tego czasu podjął 66 decyzji w tej sprawie, blokując 32 strony internetowe i 47 kopii.

Źródło: broadbandtvnews.com  www.rtk.lt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...