reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w TVP1

dodano: 2020-08-24 18:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

57 festiwal Opole 2020 TVP1 360px.jpg Tegoroczny 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek, 4 września w TVP1 galą zapowiadającą program festiwalu „Opole na start”, a zakończy się w poniedziałek, 7 września koncertem „Scena alternatywna” w TVP Kultura. Przed widzami największe muzyczne wydarzenie w kraju - dziewięć koncertów, jubileusze, wspomnienia, plejada gwiazd - artyści młodego i starszego pokolenia.

TVP1
57 festiwal Opole 2020 TVP1 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

4 września o godz. 20:05 rozpocznie się gala „Opole na start”, poświęcona zwyciężczyni pierwszego opolskiego festiwalu, niedawno zmarłej Ewie Demarczyk. Tego samego dnia o godz. 22:40 (po meczu) zaplanowano koncert „Od Opola do Opola”, będący podsumowaniem tego, co wydarzyło się w polskiej muzyce w minionym roku. Wystąpią w nim zarówno młodzi wykonawcy, jak i ci bardziej doświadczeni. Pierwszy dzień festiwalu zakończą „Debiuty”, koncert który otwiera drzwi do kariery wielu młodym artystom.

W sobotę wydarzeniem będzie koncert „Festiwal, Festiwal!!! - Złote Opolskie Przeboje” . Początek o 20:05. Podczas koncertu galowego 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu TVP przedstawi najważniejsze muzyczne wydarzenia, które miały miejsce na deskach opolskiego amfiteatru. Finał koncertu poświęcony będzie Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu.

O godz. 23:15 zaplanowano koncert piosenki literackiej „Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów”. W repertuarze pojawią się zarówno teksty znanych autorów, jak i współczesnych.

Niedziela 6 września została zarezerwowana na koncert „Majewska&Korcz okrągłe 45”, będący podsumowaniem wspólnej drogi artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza (początek o godz. 20:05), na jeden z najstarszych koncertów Festiwalu – koncert „Premiery” o główną nagrodę im. Karola Musioła (godz. 20:50), a także koncert „Cisza, jak ta. Muzyka Romualda Lipki” (godz. 22:30) będąca artystycznym hołdem, złożonym przez artystów różnych pokoleń znakomitemu kompozytorowi, pianiście, liderowi grupy Budka Suflera.

W poniedziałek tradycyjnie w TVP Kultura „Scena Alternatywna”. Tym razem poświęcona 50-leciu istnienia zespołu SBB (godz. 20:00). Druga część koncertu „Książę Nocy” będzie wspomnieniem i hołdem złożonym Markowi Nowakowskiemu, jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej prozy powojennej.

Pełny program Festiwalu w Opolu jest tu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

519 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...