reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aluminiowy magazyn energii w Abu Zabi [wideo]

dodano: 2020-08-26 00:22
autor: Jan Borejko | źródło: Azelio

Azelio solar aluminium magazyn energii 360px.jpg Szwedzka firma Azelio twierdzi, że do końca przyszłego miesiąca będzie miała pilotażowy projekt magazynu energii w Masdar City w Abu Zabi. Technologia wykorzystuje energię elektryczną np. z fotowoltaiki do ogrzewania aluminium z energią uwalnianą na żądanie za pośrednictwem płynu przenoszącego ciepło do napędzania silnika Stirlinga. W tym przypadku aluminium zostało wykorzystane jako sezonowa opcja magazynowania energii.

Azelio
Azelio solar aluminium magazyn energii 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ALEC Energy i szwedzka firma Azelio podpisały Memorandum of Understanding (MoU), które obejmuje współpracę ponad 49 MW zainstalowanej mocy magazynów energii cieplnej Azelio do 2025 roku. 

Szwedzki firma Azelio zajmująca się magazynowaniem energii z aluminium zainstaluje do końca przyszłego miesiąca „projekt weryfikacyjny” prezentujący technologię magazynowania energii w mieście Masdar w emiracie Abu Zabi.

Komunikat prasowy wydany przez szwedzką firmę ujawnia, że projekt jest na dobrej drodze do zakończenia po tym, gdy Azelio podpisał memorandum o porozumieniu z ALEC Energy finansowania przez Investment Corporation of Dubai.

Technologia Azelio polega na wykorzystaniu energii elektrycznej - pochodzącej z energii słonecznej w Masdar City - do podgrzania aluminium z recyklingu do 600 stopni Celsjusza. Energia zmagazynowana w aluminium jest przenoszona do silnika Stirlinga - który generuje ruch mechaniczny w wyniku sprężania i rozprężania gazu, takiego jak powietrze, napędzanego ciepłem - za pomocą płynu przenoszącego ciepło.

Wybór stopu aluminium jako materiału magazynującego ciepło nie jest przypadkiem, ale wynikiem długich badań. Wysoki stopień gęstości energii umożliwia lokalną produkcję energii przez całą dobę w odległych lokalizacjach, w których potrzebne jest niezawodne zasilanie. 

Aluminium ma doskonałą zdolność magazynowania ciepła, dzięki czemu można używać silnika Stirlinga do lokalnego pobierania energii elektrycznej z pełną wydajnością przez wszystkie ciemne godziny dnia. 

Szwedzka firma poinformowała, że ​​pilotażowy projekt Masdar City jest następstwem niedawnego podpisania protokołu ustaleń między partnerami dotyczącego rozwoju do 2025 r. technologii magazynowania energii opracowanej przez Azelio. 

Aluminiowy system magazynowania energii opracowany przez Azelio został już zastosowany w elektrowni słonecznej Noor Ouarzazate w Maroku, która posiada moc  70 MW wraz z instalacją koncentrującą energię słoneczną o mocy 510 MW.

Źródło: cision.com  azelio.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...