reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Szkoła w czasie pandemii” w Radiu Tok FM

dodano: 2020-08-28 04:47 | aktualizacja: 2020-08-28 10:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Gazeta.pl, Radio Tok FM, tokfm.pl, „Gazeta Wyborcza” i wyborcza.pl (Agora) połączą siły w przeddzień nowego roku szkolnego - w poniedziałek, 31 sierpnia br. w radiowo-internetowym programie specjalnym poświęconym edukacji w czasie pandemii („Szkoła w czasie pandemii”). Rozmowy m.in. z ekspertami, nauczycielami i dyrektorami szkół będą dostępne w sieci i na antenie po godz. 7:00. Poprowadzą je Dominika Wielowieyska, Dorota Roman, Łukasz Kijek oraz Mikołaj Chrzan.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Szkoła w czasie pandemii” to trzygodzinna multiformatowa transmisja wideo, podczas której Łukasz Kijek (gazeta.pl), Dominika Wielowieyska (Radio Tok FM), Dorota Roman („Gazeta Wyborcza”) oraz Mikołaj Chrzan („Gazeta Wyborcza”) wraz z publicystami, ekspertami, a także dyrektorami szkół będą szukać odpowiedzi na pytania o pierwszy pełny pandemiczny rok szkolny. 

Jak przygotowane są szkoły? Czy system jest gotów na szybki powrót do pracy zdalnej? Jakie są scenariusze rozwoju pandemii tej jesieni i zimy oraz jak wpłynie to na działalność szkół? To tylko niektóre z kwestii, które poruszą prowadzący program specjalny dostępny po godzinie 7:00 w sieci na stronach wyborcza.pl, tokfm.pl i gazeta.pl oraz na redakcyjnych profilach w mediach społecznościowych. 

„Szkołę w czasie pandemii” rozpocznie Łukasz Kijek (gazeta.pl), który w studiu gazeta.pl porozmawia m.in. z Przemysławem Staroniem, nauczycielem roku 2018. Program w Radiu Tok FM poprowadzi Dominika Wielowieyska, która zaprosi słuchaczy i internautów na dyskusję z ekspertami do spraw edukacji i zdrowia. Finał przedsięwzięcia to z kolei łączenia Mikołaja Chrzana („Gazeta Wyborcza”) z lokalnymi dziennikarzami „Gazety Wyborczej” rozmawiającymi z dyrektorami szkół oraz prowadzona przez Dorotę Roman („Gazeta Wyborcza”) debata z udziałem doktora Pawła Grzesiowskiego, doktora Wojciecha Feleszki oraz Danuty Kozakiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie. 

- Kolejny raz wspólnie z zaprzyjaźnionymi redakcjami Agory stawiamy na multimedialny projekt, którego najważniejszym celem jest podanie pełnej informacji najbardziej dociekliwym słuchaczom, czytelnikom i widzom - mówi Bartosz Raj, zastępca dyrektora strony głównej gazeta.pl. - W przedsięwzięcie zaangażowanych jest ok. 50 osób. Wszyscy wierzymy, że edukacja jest jednym z najważniejszych, absolutnie fundamentalnym tematem dla Polek i Polaków. Dlatego nie tylko  opowiemy o szkolnych tematach bezpieczeństwa i zdrowia, ale też spojrzymy na perspektywę uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Dzięki współpracy z redakcjami „Gazety Wyborczej” i Tok FM zaprosiliśmy też do programu ekspertów od walki z wirusami oraz polityków - dodaje.

- Od lat początek września to dla mnie stresujący i pracowity czas. Nie pamiętam jednak takiego lęku i bezradności, jak w tym roku. Z listów, które dostajemy od czytelników „Wyborczej”, wiem, że inni rodzice mają podobnie. Chcemy, żeby dzieci poszły do szkoły, bo nauka zdalna nas przerasta, jednocześnie boimy się zakażeń. Żeby zmierzyć się z tym problemem, uruchomiliśmy w „Gazecie Wyborczej” cykl publikacji opartych na informacjach od ekspertów, rodziców i nauczycieli. Nasi korespondenci śledzą sytuację w szkołach za granicą. Widzimy, że nie ma tu prostych rozwiązań, ale jest wielka potrzeba pogłębienia wiedzy

- dodaje Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

- To, co stanie się w szkołach, będzie mieć konsekwencje we wszystkich dziedzinach życia. Połączyliśmy siły mediów Agory, by nasz przekaz w tej sprawie był jeszcze mocniejszy

- komentuje Piotr Zorć, zastępca redaktor naczelnej Radia Tok FM.


Wspólny projekt redakcji Gazeta.pl, Radia Tok FM i „Gazety Wyborczej” jest promowany w serwisach portalu gazeta.pl, na stronie internetowej tokfm.pl, w serwisie wyborcza.pl, w mediach społecznościowych, na antenie Radia Tok FM i na nośnikach reklamy zewnętrznej. 

Jak czytamy w komunikacie, to kolejne wspólne, opiniotwórcze przedsięwzięcie redakcyjne, w którym siły łączą wszystkie trzy informacyjne media Agory - w lipcu br. można było śledzić powyborczy poranek Radia Tok FM, portalu gazeta.pl i „Gazety Wyborczej” (więcej tutaj).

„Szkoła w czasie pandemii” - emisja w poniedziałek, 31 sierpnia 2020 roku o godz. 7:00 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x2 4K HDR10+ Dolby Vision

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejścia - 2 wyjścia (zgodny z...

420 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...