reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zieja” - film TVP w kinach

dodano: 2020-08-28 05:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Zieja” Od piątku, 28 sierpnia br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Zieja”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), koproducentem jest TVP, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a współfinansowali go Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Urząd Miasta Lublin.

TVP „Zieja” Mateusz Więcławek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja (w tej roli Andrzej Seweryn), współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR), jest przesłuchiwany przez Adama Grosickiego (Zbigniew Zamachowski), oficera Służby Bezpieczeństwa (SB). Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Jest świetnie przygotowany. Wie o życiu księdza wszystko, czym chce zdobyć jego zaufanie. Jeśli mu się nie uda, może stracić wszystko. Przesłuchania uruchamiają wspomnienia z życia Ziei. Jak czytamy w opisie, pełne dramatycznych wydarzeń związanych z polską historią XX wieku, są tłem do pokazania jego bezkompromisowej postawy moralnej. Film jest epicką wędrówką przez historię Polski. Przewodnikiem tej opowieści jest charyzmatyczny ksiądz Jan Zieja.

Reżyserem filmu jest Robert Gliński, a w jego obsadzie znaleźli się Kaja Walden, Marianna Zydek, Katarzyna Trzcińska, Małgorzata Rożniatowska, Małgorzata Maślanka, Katarzyna Romańczuk, Anna Matecka, Sonia Bohosiewicz, Marta Mazurek, Magdalena Smalara, Magdalena Michalska, Urszula Korwin-Kochanowska, Iwona Jarzyna-Manel, Ewa Leydo, Alice Lucia Facente, Lesław Żurek, Andrzej Mastalerz, Łukasz Kabus, Włodzimierz Niderhaus, Redbad Klynstra-Komarnicki, Piotr Machalica, Sławomir Orzechowski, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski i Mateusz Więcławek.
 
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...