reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zieja” - film TVP w kinach

dodano: 2020-08-28 05:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Zieja” Od piątku, 28 sierpnia br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „Zieja”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), koproducentem jest TVP, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a współfinansowali go Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Urząd Miasta Lublin.

TVP „Zieja” Mateusz Więcławek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja (w tej roli Andrzej Seweryn), współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR), jest przesłuchiwany przez Adama Grosickiego (Zbigniew Zamachowski), oficera Służby Bezpieczeństwa (SB). Grosicki nakłania go do współpracy. Ksiądz odmawia. Grosicki nie daje za wygraną. Jest świetnie przygotowany. Wie o życiu księdza wszystko, czym chce zdobyć jego zaufanie. Jeśli mu się nie uda, może stracić wszystko. Przesłuchania uruchamiają wspomnienia z życia Ziei. Jak czytamy w opisie, pełne dramatycznych wydarzeń związanych z polską historią XX wieku, są tłem do pokazania jego bezkompromisowej postawy moralnej. Film jest epicką wędrówką przez historię Polski. Przewodnikiem tej opowieści jest charyzmatyczny ksiądz Jan Zieja.

Reżyserem filmu jest Robert Gliński, a w jego obsadzie znaleźli się Kaja Walden, Marianna Zydek, Katarzyna Trzcińska, Małgorzata Rożniatowska, Małgorzata Maślanka, Katarzyna Romańczuk, Anna Matecka, Sonia Bohosiewicz, Marta Mazurek, Magdalena Smalara, Magdalena Michalska, Urszula Korwin-Kochanowska, Iwona Jarzyna-Manel, Ewa Leydo, Alice Lucia Facente, Lesław Żurek, Andrzej Mastalerz, Łukasz Kabus, Włodzimierz Niderhaus, Redbad Klynstra-Komarnicki, Piotr Machalica, Sławomir Orzechowski, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski i Mateusz Więcławek.
 
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...
reklama